Hlavní navigace

Česká televize v regionech neplní svou funkci, říká šéfka regionalnitelevize.cz

11. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

ČT se regionů všímá až tehdy, když se v nich děje něco negativního a významně se podílí na tom, že do některých oblastí Češi vůbec nejezdí, říká šéfka regionalnitelevize.cz.

Ostrou kritiku od ředitelky tematického kanálu regionalnitele­vize.cz Evy Stejskalové si vysloužila Česká televize za vyjádření, že by v horizontu dvou let ráda spustila kanál, který by se věnoval právě informacím z jednotlivých oblastí České republiky. Podle slov Stejskalové tím Kavčí hory jasně ukazují, že doposud neplnily v regionech svou zákonem danou funkci. Vyjádření ČT o plánovaném zprovoznění nového programu věnovaného regionálnímu zpravodajství považuji za úsměvné a nedůvěryhodné, uvedla Stejskalová.

K TÉMATU: Česká televize chce do dvou let šestý kanál zaměřený na regionální vysílání

Ředitel České televize představuje plán v době, kdy regionální televize respektive Asociace regionálních a lokálních televizí poukazují na to, že ČT svou povinnost v těch nejmenších regionech nikdy nereflektovala, natož aby ji dokázala naplnit. Už více než dvacet let ji tak suplují malé regionální televize, často dotované z veřejných rozpočtů obcí, v posledních letech čím dál chudších, konstatuje ředitelka regionalnitele­vize.cz, programu, který spojil řadu lokálních stanic, které informují díky tomuto projektu o dění v celém Česku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionální televize chtějí veřejnoprávní síť. Po ČT požadují část poplatku

Pokud by nebylo malých lokálních televizí, podle Evy Stejskalové by se lidé žijící za hranicemi Prahy z televizní obrazovky  o dění ve svém městě nebo obci vůbec nedozvěděli, a pokud ano, tak pouze tehdy, když někdo něco ukrade, někoho zabije nebo utýrá. V kontextu s tím mě nepřekvapuje, že z přírodního hlediska překrásný Šluknovský výběžek je u nás synonymem problémů s nepřizpůsobivými, Kuřim si spojují obyvatelé naší země s nechvalně známou kauzou týrání dětí a podobně, dodává Stejskalová.

ČTĚTE TAKÉ: ČT k plánu „Druhé veřejnoprávní televize“: tolik peněz nás ročně stojí ČT 24 a ČT 4

WT100

Ředitelka regionalnitelevize je dokonce přesvědčena, že díky tomu, jak Česká televize informuje o dění v některých regionech, se významným způsobem podepsala na tom, že Češi do těchto oblastí naší republiky vůbec nejezdí. Naše „veřejnoprávní“ televize ve snaze vyrovnat se ve sledovanosti komerčním televizím bulvarizuje, co se dá a nese tak, ať už vědomě, či nevědomě, významný podíl na úpadku naší společnosti, nešetří kritikou vůči České televizi Stejskalová.

Celé vyjádření ředitelky regionalnitele­vize.cz si můžete přečíst v tomto dokumentu. Rozhovor s Evou Stejskalovou přinese server DigiZone.cz už zítra.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).