Hlavní navigace

Česká televize vrátila do hybridního vysílání Panoramu, na přání diváků

16. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„V tuto chvíli o stažení aplikace Panorama z nabídky HbbTV České televize neuvažujeme. Vyhodnotili jsme dosavadní zkušenosti a rozhodli jsme se publikovat aplikaci po celý rok,“ uvedla ČT.

V rámci hybridního širokopásmového televizního vysílání, které je označováno zkratkou HbbTV, už je možné u České televize využívat opět aplikaci „Panorama“. Původně ji přitom veřejnoprávní médium nabízelo divákům pouze v zimních měsících, tedy v době, kdy ji mohli využívat zejména lyžaři pro aktuální informace o sněhové pokrývce v horských střediscích. Panorama nabízela ale i pohledy kamer, takže zájemci okamžitě viděli, jaké je v dané lokalitě počasí. Panorama České televize je obdobou „evropské“ aplikace Feratel Panorama, která je dostupná v chytrých televizorech na platformě Smart TV.

MM AI t

Z ARCHIVU: Česká televize opět připravuje nasazení hybridní aplikace Panorama

V tuto chvíli o stažení aplikace Panorama z nabídky HbbTV České televize neuvažujeme. Vyhodnotili jsme dosavadní zkušenosti a rozhodli jsme se publikovat aplikaci po celý rok, a to přesto, že nemáme v letním období k dispozici veškerá aktuální data z horských středisek. Vycházíme z faktu, že pro některé diváky je zajímavé sledovat panoramatické kamery i v letním období. Tomu předcházela dohoda s dodavatelem, kvůli garanci nepřetržitého přístupu ke kamerovým výstupům, sdělila serveru DigiZone.cz tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová. Aplikaci nabídla Česká televize poprvé v prosinci 2013.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).