Hlavní navigace

Česká televize vypnula hybridní aplikaci pro MS v hokeji, RTVS stagnuje

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – V nabídce slovenské veřejnoprávní televize zůstává již od loňského prosince aplikace Advent 2014, kde jsou k dispozici vánoční koncerty.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize ukončila se závěrem května hybridní aplikaci určenou pro mistrovství světa v hokeji, které se letos konalo v Praze a Ostravě. Nabídka „MS hokej 2015“ byla v menu HbbTV umístěna na první pozici, nyní ji tu vystřídal on-line videoarchiv iVysílání. Už dříve veřejnoprávní médium vypnulo populární aplikaci Panorama, která ztratila po skončení zimní sezóny smysl, protože se zaměřovala především na lyžařské podmínky na českých horách. K oběma aplikacím se Česká televize vrací každý rok a podle odezvy od koncesionářů si získaly u koncových uživatelů velkou popularitu.

KL2018 Tip nominace

Část hybridního menu České televize
Autor: repro foto HbbTV České televize

Část hybridního menu České televize

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize rozjela na obrazovce kampaň k hybridnímu vysílání, sází na ČT bod

Značně pozadu za svou českou kolegyní zůstává ve vývoji hybridní technologie slovenská RTVS (Rozhlas a televize Slovenska). Pomyslnou pěstí na oko je aplikace Advent 2014, která je zde k dispozici již od konce loňského roku, konkrétně od prosince. Nabídka sloužila pro přístup zájemcům k vánočním koncertům RTVS. Kromě aplikace Advent 2014 mohou najít majitelé hybridních přijímačů (boxů a televizorú) v menu modernější verzi teletextu bez grafiky a také on-line videoarchiv zpravodajských pořadů. RTVS je na Slovensku prozatím jediným subjektem, který technologii HbbTV podporuje.

Našli jste v článku chybu?