Hlavní navigace

ČT zablokovala přístup k hybridnímu vysílání přes internetové prohlížeče

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cílem České televize, ale pochopitelně i dalších evropských vysílatelů, je pochopitelně především ochrana video obsahu, který je součástí hybridního vysílání HbbTV.

Pokud jste se doposud k hybridnímu širokopásmovému vysílání označovanému zkratkou HbbTV připojovali prostřednictvím počítače, nyní už máte smůlu. Česká televize tento týden zablokovala veřejný přístup k adresám, které bylo možné zadat do webových prohlížečů. Důvod je jediný – ochránit obsah, který je prostřednictvím HbbTV šířen. Doposud tu Česká televize nabízela pouze grafiku, od včerejška už má ale také první aplikaci provázanou na video – TV program.

cif-tip-téma-foto

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize spouští novou generaci TV programu s upoutávkami. Nabídne ho v rámci HbbTV

Uživatel, který znal přímý odkaz na aplikace HbbTV, už nyní bude po zadání adresy přesměrován na následující stránku: http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/. Na ní Česká televize shromažďuje veškerý materiál týkající se HbbTV. Krok ze strany veřejnoprávního média je logický a stejně postupují i vysílatelé v jiných evropských zemích. Pro využívání služeb náležících k HbbTV je nutný televizor, případně set-top-box, s podporou této funkce. Nabízí ji většinou nejnovější modely všech značek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.