Hlavní navigace

Česká televize začala vysílat prostřednictvím protokolu IPv6

6. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 6. 2008

Česká televize začala své vysílání šířit také prostřednictvím internetového protokolu IPv6. Dle informace na jejich webových stránkách je tento způsob šíření signálu následníkem IPv4. Jeho hlavní výhodou je větší adresní prostor, což umožňuje větší pružnost při přiřazování adres. Adresa IPv6 je dlouhá 128 bitů, oproti 32 bitům u IPv4. Díky většímu adresnímu prostoru odpadá potenciální vyčerpání adresního prostoru IPv4“ uvádí webové stránky ČT24.

České televize provozuje vysílání IPv6 ve spolupráci se společností Visual Connection, která také zajišťuje chod redakčního systému Dalet pro zpravodajský kanál Z 1. Využívání protokolu IPv6 je odpovědí na některé problémy současného Internetu. ČT se chlubí, že vysílání prostřednictvím IPv6 zpřístupnila jako první televize na světě. Pokud nemá zájemce o vysílání v IPv6 k dispozici připojení prostřednictvím tohoto protokolu, místo kvality PAL se mu zobrazí méně kvalitní nebo zdeformované video.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.