Hlavní navigace

Česká televize změnila hlavní stránky svých webů, zavedla TimeShift u iVysílání

1. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Videotéka iVysílání nabízí ode dneška funkci TimeShift, možnost návratu v živém vysílání na internetu až tři hodiny zpátky

Zcela novou podobu mají ode dneška hlavní stránky webů České televize. Kromě hlavního korporátního webu jde i o internetové stránky všech čtyř programů, které nově využívají “systém karet” s s výběrem aktualit za celou ČT i jednotlivé kanály. Změna se dotkla i mobilních verzí webů pro tablety a chytré mobilní telefony, informovala mluvčí ČT Michaela Fričová. Počínaje dneškem je také možné ve videoslužbě iVysílání používat funkci TimeShift, náhrat v živém vysílání na internetu až o tři hodiny zpátky.

K TÉMATU: Archivu iVysílání v rámci hybridní televize se diváci dočkají ve druhé polovině roku

ČT při úpravě webů dbala především na praktické prvky a lepší orientaci. „Dbali jsme hlavně na divácký komfort, praktičnost a intuitivnost. Pro hekticky žijící diváky je každá úspora času při hledání cenná,“ vysvětlila ředitelka divize ČT Nová média Pavlína Kvapilová. „Nový web jsme stavěli na principu tzv. responsivního webdesignu. To znamená, že se v každém zařízení, ať je jakkoli velké, se zobrazení stránky přizpůsobí jeho tvaru,“ dodal kreativní manažer divize Nová média ČT Zdeněk Lanc.

ČTĚTE TAKÉ: Samsung pozastavil vývoj aplikace iVysílání České televize pro svoje Smart TV

“Systém karet” na hlavní stránce webu celé ČT umožňuje vybrat aktuálně to nejlepší z pořadů celé televize i jejích jednotlivých kanálů. „Nastavujeme i zcela nový způsob redakční práce s touto stránkou. ČT je živý organismus a diváky vždy zajímá, co se chystá, informace o osobnostech, vše, na čem se pracuje. Výsledkem nové hlavní stránky bude aktualizovaný atraktivní webový magazín o dění v ČT a o pořadech, které vysílá,“ dodává Pavlína Kvapilová. Součástí nového prostředí budou i portréty osobností ČT, chaty, rozhovory, nebo videa ze zákulisí.

MM AI t

Funkci TimeShift v internetovém vysílání programů ČT na webu iVysílání uvítají zejména sportovní fanoušci nebo diváci zpravodajské ČT 24. “Tato funkce lze využít například v okamžiku, kdy divák zmešká začátek sportovního zápasu nebo jiného přímého přenosu, a díky funkci si ho může pustit znovu. Od 1. března je tato novinka nasazena na všech streamech ČT 24, příští týden přibude u sportovních přenosů a postupně se bude objevovat i u ostatních kanálů,” upřesnila mluvčí ČT Michaela Fričová.

Další novinkou na webech je je funkce „náhled ve videích“. V dlouhém videu umožní uživatelům vidět postupně obrázky jednotlivých scén, což jim usnadní orientaci. „Modernizace webu ČT dnešním dnem nekončí. V letošním roce nabídneme další významné inovace internetových stránek. Na podzim spustíme nový web dětského kanálu a nové verze webů ČT 24 a ČT Sport,“ prozradila Pavlína Kvapilová. S novým webem startuje také nový intranet pro zaměstnance ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).