Hlavní navigace

Česká verze licence Creative Commons se dostala do fáze veřejného připomínkování

27. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pracovní skupina pro lokalizaci licence Creative Commons zveřejnila první verzi českého překladu Creative Commons (více v článku) za účelem veřejného opřipomínkování. Nejedná se zatím sice o definitivní předpokládanou podobu české licence, ale zároveň již nejde ani o „otrocký“ překlad licence původní. Současná podoba textu již prošla prvním kolem neveřejného připomínkování a při jeho vytváření byly zohledněny také charakteristiky českého autorsko-právního prostředí. Jedná se v podstatě o plný…

Pracovní skupina pro lokalizaci licence Creative Commons zveřejnila první verzi českého překladu Creative Commons (více v článku) za účelem veřejného opřipomínkování. Nejedná se zatím sice o definitivní předpokládanou podobu české licence, ale zároveň již nejde ani o „otrocký“ překlad licence původní. Současná podoba textu již prošla prvním kolem neveřejného připomínkování a při jeho vytváření byly zohledněny také charakteristiky českého autorsko-právního prostředí. Jedná se v podstatě o plný text, který upravuje podmínky provozování všech šesti typů CC licencí. Samotný text je k dispozici spolu s doporučeným postupem pro vytváření komentářů zde. Vyjádřit se k podobě české verze CC může každý, kdo má s tímto druhem licencování nějaké zkušenosti. Text by měl být na stránkách k dispozici do 15. záři 2008, poté proběhne zanesení připomínek do druhého návrhu.

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).