Hlavní navigace

České domácnosti letos houfně kupují nové počítače

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle analytické společnosti Gartner v Česku roste počet prodaných počítačů a to i navzdory mediální hysterii i reálným obavám z hospodářské recese. Za první tři měsíce tohoto roku se prý v České republice prodalo 277 000 počítačů (vč. notebooků). To je téměř o 27 procent více než ve stejném období minulého roku. Do domácnosti v prvním kvartálu roku 2009 poputovalo 110 000 počítačů z výše uvedeného počtu. To je o 72 % více než vloni. Firmy se v pořizování počítačů v meziročním srovnání prvních…

Podle analytické společnosti Gartner v Česku roste počet prodaných počítačů a to i navzdory mediální hysterii i reálným obavám z hospodářské recese. Za první tři měsíce tohoto roku se prý v České republice prodalo 277 000 počítačů (vč. notebooků). To je téměř o 27 procent více než ve stejném období minulého roku. Do domácnosti v prvním kvartálu roku 2009 poputovalo 110 000 počítačů z výše uvedeného počtu. To je o 72 % více než vloni. Firmy se v pořizování počítačů v meziročním srovnání prvních čtvrtletí polepšily jen o 7,2 procenta, ovšem ani to není špatné.

Zřejmě nebude překvapením, že prodej táhnou hlavně notebooky (letos podpořené netbooky). Stolních počítačů se za leden, únor a březen letos prodalo o pět procent méně než ve stejných měsících minulého roku. Uživatelé zkrátka chtějí mobilitu, ale to je dlouhodobý trend. Analýza společnost Gartner je každopádně potěšující, protože podle posledního zjištění Eurostatu je penetrace počítačů do českých domácností hluboko pod průměrem EU jako celku. (ComputerWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.