Hlavní navigace

České dráhy nabídnou Internet v Pendolinu o tři roky později než slibovaly

Martin Vyleťal

Všechna Pendolina Českých drah budou do poloviny příštího roku vybavena technologií, která umožní na jejich palubě bezplatné připojení k WiFi. ČD přitom původně slibovaly pokrytí první jednotky v rámci testovacího provozu už v roce 2009. Nicméně trvalo další více než dva roky než ČD uzavřely výběrové řízení a vybraly provozovatele WiFi v jednotkách Pendolino. Na dalších pět let se jím stane firma Simac Technik. Dráhy za instalaci, provoz a servis zaplatí za pět let 20 milionů korun.

Doba čtení: 1 minuta

Všechna Pendolina Českých drah budou do poloviny příštího roku vybavena technologií, která umožní na jejich palubě bezplatné připojení k WiFi. ČD přitom původně slibovaly pokrytí první jednotky v rámci testovacího provozu už v roce 2009. Nicméně trvalo další více než dva roky než ČD uzavřely výběrové řízení a vybraly provozovatele WiFi v jednotkách Pendolino. Na dalších pět let se jím stane firma Simac Technik. Dráhy za instalaci, provoz a servis zaplatí za pět let 20 milionů korun.

Konečně by měly být také všechny jednotky Pendolino vybaveny elektrickými zásuvkami i ve 2. třídě. V současné době je mají čtyři z celkem sedmi jednotek. Zásuvky do zbylých třech by měly být dosazeny v rámci periodických prohlídek v průběhu letošní zimy.

Zdroj: Novinky

Našli jste v článku chybu?