Hlavní navigace

České HBO ve vysokém rozlišení možná už od příštího roku

5. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 9. 2007

Prémiové filmové kanály HBO by mohly v České republice už napřesrok vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Na úterní tiskové konferenci k uvedení nového programu HBO Comedy na český trh to řekl generální ředitel společnosti HBO Česká republika Ondřej Zach.

Na příští rok na nás čeká úkol vyrovnat se s HDTV. To je samo o sobě na dlouhé povídání. Ale já o tom nic víc neřeknu, cituje Zacha server Český rozhlas Digital. HBO vysílá v HD verzi ve Spojených státech, kde chce společnost postupně nabídnout ve vysokém rozlišení všech svých 26 programů. HBO v tomto rozlišení by mělo být nejpozději příští rok na podzim dostupné ve všech zemích, kde působí.

MKT nástroje 2 tip

15. září uvede společnost na český trh nový filmový kanál HBO Comedy, který získají zdarma všichni předplatitelé HBO a HBO 2. Firma zároveň uvede u dalších operátorů tematické programy AXN Crimi a AXN Sci-Fi. Ty se objeví především u kabelové a satelitní společnosti UPC a také v nabídce O2TVTelefóniky O2.

Telefónica O2 také od září testuje službu HBO Digital, domácí videotéku filmů a seriálů u produkce HBO. Dosud ji mohli využívat pouze zákazníci služby Volný TV. Prostřednictvím O2TV zahájí ostrý provoz od ledna 2008.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.