Hlavní navigace

České „Hitradio Ö3“? Radiožurnál by mohl být v budoucnu mainstreamovější

29. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O nápadu zdynamizovat v následujících letech vysílání vlajkové lodě veřejnoprávního rozhlasu se na dnešním zasedání Rady Českého rozhlasu zmínil náměstek René Zavoral.

Příklon více k mainstreamovým médiím by do budoucna mohl potkat Český rozhlas Radiožurnál. Na dnešním veřejném zasedání rady veřejnoprávního média to naznačil René Zavoral, náměstek generálního ředitele pro program a provoz. Uvažovat o této možnosti bychom však mohli až ve chvíli, kdy by Český rozhlas Plus, který chce veřejnoprávní instituce dostat na VKV, dosáhl pokrytí osmdesáti až pětaosmdesáti procent populace. Jako ideální příklad pro příklon k mainstreamovému modelu uvedl Zavoral rakouské Hitradio Ö3.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Rakouská ORF zdůvodnila, proč se neúčastní experimentu DAB rozhlasu ve Vídni

Nápad Reného Zavorala nemusí do budoucna zůstat pouze v teoretické rovině. Český rozhlas chce jako průkopník digitálního rozhlasu pokrýt DAB technologií v průběhu příštích let postupně celé území republiky. Vstříc ale musí pochopitelně veřejnoprávnímu médiu vyjít i politici, kteří díky legislativě umožní Českému rozhlasu spustit vlastní digitální multiplex. Do roku 2017 chce veřejnoprávní instituce pokrýt digitálním rozhlasovým signálem kromě Prahy i Brno, Plzeň a Ostravu. Pilotní DAB vysílání začne v Praze už ve čtvrtek 6. srpna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.