Hlavní navigace

České nemediální investory lákají televize, zvlášť ty digitální

20. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 8. 2007

Jelikož digitální, satelitní a kabelové televize zažívají poslední dobou boom, začínají být i velkým lákadlem pro majetné investory. Dokladem toho jsou například soukromé televize Tomáše Chrenka (majitele Třineckých železáren a barrandovských studií), Patrika Tkáče (šéfa finanční skupiny J&T) či Miloše Červenky (podnikatele v realitách), ale o získání licence k vysílání satelitní televize usiloval i známý podnikatel Antonín Charouz.

Podnikatelé prý považují začínající televize a rádia za nový a dobrý byznys, kterého se chtějí také účastnit. Nejen že se ve své televizi nebo rádiu leckdy sami prezentují, ale také se snaží jejich prostřednictvím ovlivňovat trh, upozornila pondělní Mladá fronta Dnes.

cif-tip-téma-foto

Pokud slouží televize nebo rádio investorovi dobře, veskrze pak ani nevadí že je ztrátová a malá. Navíc jsou již zabezpečeni a tak rádi zkusí nové, pro ně neznámé věci a vlastní prosperita pak poněkud ustupuje do pozadí. Média a především televize jsou pro ně spíše otázkou vlivu než vydělávání peněz, dodává MF Dnes.

Zdroj: iDnes.cz