Hlavní navigace

České Pepsi vypršel SSL certifikát a web zamrzl v hluboké minulosti

9. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kontaktovat českou Pepsi navíc také moc nejde, na webu žádné kontakty nejsou. Dost slušné selhání na tak významnou firmu.

Pokud si aktuálně koupíte láhev Pepsi, najdete na ní soutěž o fotbalové výhry s trváním od 11.4. do 3.7. 2016 (ano, opravdu je tam napsáno 11. dubna 2016). Součástí soutěže je i adresa www.fotbalhorecka.cz, na které ale ještě včera nic nebylo a obsah se na ní objevil až po našem upozornění na problém.

Jak je možné na začátku března získat lahev ze soutěže, která poběží od 11. dubna, je rozhodně zajímavá otázka, cestováním v čase to ale určitě nebude.

Pokud se vydáte soutěž si ověřit na www.pepsi.cz, narazíte nejdřív na neplatný SSL certifikát (vypršel 4. března). Ale to je vlastně nakonec skoro ten nejmenší problém.

Když už na www.pepsi.cz projdete, tak máte zvláštní pocit déjà vu. A po chvíli zkoumání vám to dojde: na webu se zastavil čas v květnu 2015. Celé to vypadá, jako by byl web obnoven z nějaké rok staré květnové zálohy. Bohužel zeptat se moc není kde, žádná kontaktní stránka ani kontakt pro tisk na českém webu nejsou.

Aby zmatků nebylo málo, tak výše popsané chování není jediné: někdy se www.pepsi.cz ukazuje s jiným certifikátem. Je vydaný společností Nativo s.r.o. a podepsaný stejnou firmou, ale platí pro doménu nativo.cz, nikoliv pepsi.cz. Ale nakonec stejně narazíte na 403 Forbidden.

Facebooková stránka Pepsi CZ & SK žije, má sice poslední aktualizaci z 26. února, ale aspoň něco. Je tam i dotaz Lukase Vicanka, který na problém s nefunkční doménou soutěže upozornil. Dotaz na výše uvedené podivnosti jsem položil jak na této stránce na Facebooku, tak e-mailem na tiskové oddělení v centrále PepsiCo.

Oba položené dotazy jsou o den později stále bez reakce, jak na stránce na Facebooku, tak na tiskové oddělení. Pepsi má v Česku ještě www.pepsico.cz, kopie dotazu jsem poslal tedy i na tam uvedený kontakt pro tisk. Ani na tento e-mail nikdo nereagoval.

Aktualizace 9. 3. 2016 8:00: Stále bez jakékoliv reakce ale www.fotbalhorecka.cz už má obsah. www.pepsi.cz zůstává beze změn.

CIF23

Aktualizace 9. 3. 2016 13:00: Na facebookové Stránce se objevila reakce na část   z dotazů z večera 7. března (viz dále). Problém s www.pepsi.cz se prozatím vyřešil tím, že přesměrovává na www.fotbalhorecka.cz

Dobrý den,

předně se velmi omlouváme za prodlevu v komunikaci.
Děkujeme Vám za upozornění ohledně vypršení SSL certifikátu, je to chyba a již jsme postoupili kroky k jejímu napravení.
Web fotbalhorecka.cz byl připravován několik týdnů a spuštěn již včera a webová stránka pepsi.cz na něj byla přesměrována (přesměrování by se mělo projevit maximálně do 24 hodin).
Produkty se soutěžní etiketou můžete najít na trhu již nyní, protože samotná distribuce všech soutěžních výrobků do regálů může trvat i několik týdnů, s jejich výrobou začínáme vždy s předstihem a dle aktuálních skladových zásob se mohou u různých zákazníků objevit v různých okamžicích. K datu spuštění soutěže a komunikační kampaně chceme mít již kompletní zastoupení produktů s etiketou, která informuje o soutěži. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den, tým Pepsi

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).