Hlavní navigace

České Radiokomunikace: 800 milionů na DVB-T2 nechceme my, mají jít na kampaň

1. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příjemcem státní podpory pro zavádění DVB-T2 by měly být organizace, které zajistí informační kampaň, provozovatelé STA a souběžného provozu DVB-T

Státní podporu 600 až 800 milionů korun na zavádění zemské digitální televize druhé generace (DVB-T2) z výnosů, které očekává Český telekomunikační úřad (ČTÚ) u dražby kmitočtů pro nové mobilní služby, nechtějí získat přímo České Radiokomunikace. Firma korigovala své dřívější vyjádření, které padlo minulý týden v rozhovoru šéfa útvaru strategických projektů a regulace Jiřího Vykydala pro DigiZone.cz.

ROZHOVOR: Jiří Vykydal: Stát chce vrátit část kmitočtů DVB-T, měl by tedy pomoci zavést DVB-T2

„Zmíněný finanční objem není, samozřejmě, určen jako státní dotace operátorům sítě, ale jako podpora zavedení systému DVB-T2 v ČR tak, aby se díky této migraci mohly řízeně opustit další vysílací kmitočty v pásmu UHF tak, jak to předpokládá ČTÚ, Evropská komise a ITU. Adresátem této podpory by měli být především organizace zajišťující informační kampaně a diváci, kteří by na nový systém příjmu televize přecházeli a dále provozovatelé souběžného televizního vysílání,“ vysvětlil mediální zástupce ČRa Kamil Chalupa.

K TÉMATU: ČTÚ považuje požadavek na financování přechodu na DVB-T2 za „předčasný“

BRAND

České Radiokomunikace jsou podle Chalupy naopak velkou část nákladů na přechod z DVB-T na DVB-T2 uhradit samy v rámci svých podnikatelských rizik formou budování a provozu přechodných sítí. „Jsme přesvědčeni, že jde o proces nezbytný na cestě ke spektrálně efektivnímu a kvalitativně i kvantitativně lepšímu vysílání televize za současných podmínek i s ohledem na dlouhodobý výhled v oblasti televizního vysílání v České republice,“ dodal Chalupa.

DigiZone.cz k tématu připravuje na příští týden rozhovor s předsedou Rady ČTÚ Pavlem Dvořákem 

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).