Hlavní navigace

České Radiokomunikace: ADSL s rychlostí až 20 Mbit/s

Jiří Macich ml.

České Radiokomunikace jsou dalším telekomunikačním operátorem, který avizuje zrychlování ADSL. Tentokrát však nejde o přeprodávané ADSL, ale o služby Premium ADSL, které České Radiokomunikace poskytují ve vlastní síti. Nově budou nabízeny dva tarify lišící se cenou a rychlostí. Levnější s downloadem až 8 Mbit/s vyjde na 699 korun měsíčně s DPH. Ten dražší a rychlejší pak bude stát 899 korun měsíčně včetně DPH a nabídne rychlost downloadu až 20 Mbit/s. Obě ceny jsou koncové a je v nich započítán…

České Radiokomunikace jsou dalším telekomunikačním operátorem, který avizuje zrychlování ADSL. Tentokrát však nejde o přeprodávané ADSL, ale o služby Premium ADSL, které České Radiokomunikace poskytují ve vlastní síti. Nově budou nabízeny dva tarify lišící se cenou a rychlostí. Levnější s downloadem až 8 Mbit/s vyjde na 699 korun měsíčně s DPH. Ten dražší a rychlejší pak bude stát 899 korun měsíčně včetně DPH a nabídne rychlost downloadu až 20 Mbit/s. Obě ceny jsou koncové a je v nich započítán i paušál za pevnou linku.

EBA_24.5.

Nabídka platí od dnešního dne, tedy 25. srpna 2008 pro firmy i domácnosti. Dnes je poměrně těžké udělat nějakou přesnou dělící čáru mezi domácnostmi a podnikateli. Řada podnikatelů pracuje z domova, řada domácností potřebuje vysoký výkon, ať pro práci, zábavu nebo vzdělávání. Naše nabídka je pro všechny, kteří potřebují maximální výkon za maximálně výhodnou cenu, říká Petr Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. Noví zákazníci mohou získat modem za zvýhodněnou cenu 99 korun (platí do vyprodání zásob).

Někteří konkurenční poskytovatelé v těchto dnech a týdnech ohlašují zrychlování ADSL na 16 Mbit/s. Na kolik jsou podobné rychlosti u ADSL reálné? Tomu jsme se věnovali v našich článcích Stalo se: na obzoru je AžDSL a ADSL na konci světa: dosáhnete na 16 Mbit/s?. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
5. 9. 2008 12:01
JArda (neregistrovaný)
Musíte požádat o změnu služby, nikoliv rychlosti. Při změně rychlosti se sice rychlost navýší, ale platba zůstane stejná (zas nemusíte podepisovat úpis)... Při změně služby vyžadují podepsat dodatek smlouvy - tedy úpis na 12 měsíců. Ale za ten úpis máte vyšší rychlost za menší cenu. Měl jsem 5M/512k za 1399 Kč + DPH. Teď mám 15M/1M (jsem daleko od ústředny, tak nejde celých 20M) za 899,- Kč + DPH. To se i za roční úpis vyplatí (za ten rok ušetřím 6000+DPH). Jo a o změnu služby můžete požádat, …
26. 8. 2008 19:29
Leoš (neregistrovaný)
Taky jsem se na to informoval a zjistil jsem, že se musí o zvýšení rychlosti požádat. Máte vyšší tarif a ten bude navýšen na 20 480/1 024 kbit/s(tato rychlost, ale závisí na vzdálenosti od ústředny). Ceny se nemění, pouze se zvyšuje rychlost. Mužete přejít na levněší tarif, ale bude váš to stát nějaký poplatek. Já naopak uvažuji o tom vyšším tarifu a to hlavně kvůli vyššímu uploadu. Klidně bych bral tarif s menším downoloadem, ale vyšším uploadem.