Hlavní navigace

České Radiokomunikace dnes opět rozšiřují pokrytí DVB-T2/HEVC

27. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílání v přechodové síti nového standardu pozemního vysílání si tak nyní může naladit skoro sedmdesát procent diváků.

Jak už jsme vás informovali, dnes dopoledne České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí další dva vysílače systému DVB-T2. Jde o Krašov (Plzeň) a Ještěd (Liberec). Po květnovém rozšíření o Javořice a Mezivrata se tak signálu dočká odhadovaných 69 % populace.

Postupujeme podle vytyčeného plánu, tedy snažíme se pokrývat republiku vysílací sítí pro novou generaci televizního vysílání, aby diváci měli přechod na nový televizní standard co nejhladší a měli na něj dostatek času. Snažíme se o všem také dostatečně informovat a spolupracujeme na tom i se zástupci měst a obcí a Ministerstvem průmyslu a obchodu, říká generální ředitel ČRa Martin Gebauer.

K TÉMATU: České Radiokomunikace dnes rozšiřují svoji síť DVB-T2 do Jihlavy a Votic

Pařízek by přechodovou síť v DVB-T2 rád spustil do prázdnin, Česká televize na podzim

V úterý 27. června spustí České Radiokomunikace svůj DVB-T2 multiplex z vysílačů Krašov a Ještěd

KL22 hlasovani

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.
Autor: České Radiokomunikace

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.

K dnešnímu dni je pokryto 69,1 % populace, během 1. čtvrtletí 2018 má být signál DVB-T2/HEVC dostupný – podle ČRa – pro plných 99 % domácností. Vysílač Ještěd má mít, podle dřívějšího oznámení,  výkon padesát kilowattů, Krašov pak sto kilowattů. Oba budou využívat kanál 31.

První přechodovou síť pro DVB-T2/HEVC spustily ČRa letos v březnu zahájením vysílání z pražského Žižkova a středočeského Cukráku. Ke konci dubna se pak signál dostal do Ostravy a Brna a koncem května dosáhl na obyvatele Jihlavy a jihočeských Votic. Výstavba přechodové sítě by měla být dokončena ještě letošní rok, resp. na přelomu roku. V přechodové síti nyní diváci naladí především stanice FTV Prima, Óčka a TV Barrandov.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.