Hlavní navigace

České Radiokomunikace dnes opět rozšiřují pokrytí DVB-T2/HEVC

Bohumil Herwig

Vysílání v přechodové síti nového standardu pozemního vysílání si tak nyní může naladit skoro sedmdesát procent diváků.

Doba čtení: 1 minuta

Jak už jsme vás informovali, dnes dopoledne České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí další dva vysílače systému DVB-T2. Jde o Krašov (Plzeň) a Ještěd (Liberec). Po květnovém rozšíření o Javořice a Mezivrata se tak signálu dočká odhadovaných 69 % populace.

Postupujeme podle vytyčeného plánu, tedy snažíme se pokrývat republiku vysílací sítí pro novou generaci televizního vysílání, aby diváci měli přechod na nový televizní standard co nejhladší a měli na něj dostatek času. Snažíme se o všem také dostatečně informovat a spolupracujeme na tom i se zástupci měst a obcí a Ministerstvem průmyslu a obchodu, říká generální ředitel ČRa Martin Gebauer.

K TÉMATU: České Radiokomunikace dnes rozšiřují svoji síť DVB-T2 do Jihlavy a Votic

Pařízek by přechodovou síť v DVB-T2 rád spustil do prázdnin, Česká televize na podzim

V úterý 27. června spustí České Radiokomunikace svůj DVB-T2 multiplex z vysílačů Krašov a Ještěd

IAC19

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.
Autor: České Radiokomunikace

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.

K dnešnímu dni je pokryto 69,1 % populace, během 1. čtvrtletí 2018 má být signál DVB-T2/HEVC dostupný – podle ČRa – pro plných 99 % domácností. Vysílač Ještěd má mít, podle dřívějšího oznámení,  výkon padesát kilowattů, Krašov pak sto kilowattů. Oba budou využívat kanál 31.

První přechodovou síť pro DVB-T2/HEVC spustily ČRa letos v březnu zahájením vysílání z pražského Žižkova a středočeského Cukráku. Ke konci dubna se pak signál dostal do Ostravy a Brna a koncem května dosáhl na obyvatele Jihlavy a jihočeských Votic. Výstavba přechodové sítě by měla být dokončena ještě letošní rok, resp. na přelomu roku. V přechodové síti nyní diváci naladí především stanice FTV Prima, Óčka a TV Barrandov.

Našli jste v článku chybu?