Hlavní navigace

České Radiokomunikace dnes rozšiřují svoji síť DVB-T2 do Jihlavy a Votic

30. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na kanále 28 budou moci diváci naladit přechodovou DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací z vysílačů Javořice a Mezivrata.

V deset hodin dopoledne by měly České Radiokomunikace spustit další dva vysílače své přechodové DVB-T2 sítě, která získala číselné označení 12. 

Jako první se DVB-T2 dočkali obyvatelé Prahy a Středních Čech, když v březnu spustily České Radiokomunikace vysílání z vysílačů Praha-Žižkov a Cukrák. Následovalo Brno a Ostrava a dnešním dnem by měl přibýt jihlavský vysílač Javořice a Mezivrata z Votic. 

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.
Autor: České Radiokomunikace

Další fáze rozvoje DVB-T2 sítě.

PODROBNĚJI: Pařízek by přechodovou síť v DVB-T2 rád spustil do prázdnin, Česká televize na podzim 

Oba vysílače by měly tvořit jednofrekvenční síť na kanálu 28. Celkové pokrytí obyvatel republiky by tak mělo přesáhnout padesát procent.

tip do článku - hlasujte KL

V programové nabídce naleznou diváci čtrnáct komerčních stanic, mezi kterými ale nadále absentuje programová nabídka skupiny Nova. Česká televize chce vlastní veřejnoprávní multiplex spustit do podzimu, všechny programy v něm by měly být v HD rozlišení. 

Aktuálně tak v programové nabídce DVB-T2 přechodové sítě Českých Radiokomunikací figurují programy Primy, skupiny Barrandov, stanice Óčka a televize Šlágr a Noe. 

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.