Hlavní navigace

České Radiokomunikace nevidí budoucnost v placené pozemní televizi

27. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Marcel Procházka nevylučuje, že placený obsah by se mohl v rámci pozemní televize přece jen objevit, byl by ovšem distribuovaný internetem.

Budoucnost pozemní digitální televize není podle Českých Radiokomunikací v placené nabídce. Serveru DigiZone.cz to dnes sdělil Marcel Procházka, manažer pro regulaci v této firmě. Důvodem je podle jeho slov vysoká penetrace pozemní televize, která se šplhá až k šedesáti procentům, a to na rozdíl od Německa a Rakouska, kde je to mnohem méně, přibližně okolo deseti procent. Nemáme indikaci od našich zákazníků. Pokud by někdo přišel v rámci DVB-T2 s placenou televizí, nevíme, jak by uspěl. Musel by to být opravdu unikátní obsah, konstatoval Procházka.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chystá Skylink expanzi do terestriky? Testy kódovaného DVB-T v Praze to naznačují

Manažer Českých Radiokomunikací ovšem nevylučuje, že placený obsah by se mohl v rámci pozemní televize přece jen objevit, byl by ovšem distribuovaný internetem. Budeme se velmi snažit o to, aby na trhu byly televizory, které budou podporovat hybridní vysílání verze 2.0, uvedl Marcel Procházka s tím, že tato technologie umožňuje i ochranu obsahu pomocí DRM. V budoucnu by takto mohly fungovat například služby typu Voyo.cz. Procházka se dotkl i aktivit satelitního operátora Skylink, který placenou pozemní televizi v Regionální síti 4 testuje. Skylink se snaží ukázat, že by se mohlo za pozemní vysílání platit, a tím se snaží DVB-T2 poškodit, řekl manažer ČRa.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.