Hlavní navigace

České Radiokomunikace představily rozvoj multiplexu 2 do listopadu 2011

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) už má teoretické mapy rozvoje pokrytí zemské digitální sítě 2 (současný multiplex A). Ředitel pro transformaci ČRa Kamil Levinský je ukázal účastníkům dnešního IV. Kulatého stolu o digitalizaci serveru DigiZone.cz.

Nejprve má dojít k pokrytí celých Čech, Morava podle plánu přijde na řadu až jako druhá, celé zapínání DVB-T má u ČRa skončit na Jesenicku v listopadu 2011. Taková je alespoň představa společnosti prezentovaná Kamilem Levinským. ČRa zveřejnění prezentaci na internetu až po vydání Technického plánu přechodu na digitální vysílání (TPP). V zítřejším článku vám proto přineseme alespoň její zvukový záznam.

EBF 2018 tip v článku řečníci Lupa

Kamil Levinský hostům IV. Kulatého stolu také představil způsob, jakým budou ČRa řešit ve své síti místa, která primární síť vysílačů nepokryje. A to za podmínky, že o to budou mít zákazníci v podobě televizních stanic zájem. Demonstraci provedl Levinský na příkladu Plzeňska a veřejnoprávního multiplexu. O ten se ČRa ucházejí v tendru České televize (ČT), vyhlášení jeho vítěze plánuje ČT na konci tohoto měsíce. Kamil Levinský zmínil, že s rozvojem sítě 2 a spuštěním jejich dokrývačů budou moci zmizet „talíře“, které hyzdí české domy.

České Radiokomunikace jsou generálním partnerem IV. Kulatého stolu DigiZone.cz.

Našli jste v článku chybu?