Hlavní navigace

České Radiokomunikace se ohradily proti výroku ředitele Óčka

27. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
27. 8. 2009

Společnosti České Radiokomunikace (ČRa), dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v České republice, se nelíbí vyjádření generálního ředitele hudební televize Óčko Jiřího Balvína, které nedávno poskytl serveru iDNES.cz. Ten stejně jako tato stanice spadá pod mediální skupinu Mafra Media. Balvín se v rozhovoru vyjádřil směrem k monopolu, který podle něj mají ČRa.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Balvín: Óčko odchází z DVB-T, ale nevylučujeme, že se tam časem vrátí

Operátor (Czech Digital Group, pozn. red.) přehodnotil názor a začal kopírovat jiného, České Radiokomunikace (ČRa), které mají z minulosti obří pokrytí sta procent. A my tím ztratili původní možnost vybrat si, v kterých částech země chceme být dostupní pozemní digitální cestou, a kde ne, uvedl Balvín a směrem k ČRa pak dodal: Prý je to požadavek ČRa, s kterými sdílejí vysílače. Jak ale sdělila serveru DigiZone.cz mluvčí Radiokomunikací Marie Fianová, vše je trochu jinak.

MMF24

GLOSA: Odchod Óčka z DVB-T se dal očekávat

Síť 3 byla na základě požadavků společnosti CDG navržena takovým způsobem, aby reflektovala situaci, kdy obě komerční analogové televize (TV Nova a TV Prima) vysílají v síti 2 a zároveň aby splnila přísné požadavky Technického plánu přechodu, co se týče termínů spouštění jednotlivých lokalit. Síť 3 je navržena na reálné pokrytí okolo 85 % obyvatel ČR a není tedy v žádném případě navržena na v článku zmiňovaných 100 % pokrytí, konstatovala Fianová. Připomeňme, že Óčko nedávno odešlo z multiplexu 3 a nadále je šířeno v kabelech, IPTV, na satelitu a internetu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).