Hlavní navigace

České Radiokomunikace zařadily do svého DAB multiplexu ČRo Radiožurnál

26. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Digitální rozhlasový multiplex je šířen na kanálu LI přímo ze Žižkovského vysílače. ČRo Radiožurnál už se v Praze objevil v druhé DAB sítí. Nabízí ho i Teleko.

V digitálním rozhlasovém multiplexu společnosti České Radiokomunikace, který je šířen na území Prahy se dnes objevila třetí rozhlasová stanice. Operátor zařadil do nabídky ČRo Radiožurnál. V jeho DAB multiplexu jsou kromě něho v tuto chvíli šířeny pouze komerční stanice Rádio Impuls a Frekvence 1. Radiožurnálu byl stejně jako dvěma zbývajícím okruhům vyhrazen datový tok 192 kbps. Stanice prozatím nevyužívá Radiotext a vyplněno není ani zaměření stanice – typ programu None.

Pokrytí signálem digitálního rozhlasu šířeného Českými Radiokomunikacemi z vysílače Žižkov.
Autor: České Radiokomunikace

Pokrytí signálem digitálního rozhlasu šířeného Českými Radiokomunikacemi z vysílače Žižkov.

K TÉMATU: České Radiokomunikace zahajují digitální vysílání Impulsu a Frekvence 1 v Praze

České Radiokomunikace provozují svůj digitální rozhlasový multiplex v normě DAB na kanálu LI (frekvence 1466,656 MHz) vyzářeným výkonem 1 kW přímo ze Žižkovského vysílače. Multiplex Českých Radiokomunikací je další sítí, kde se tento veřejnoprávní okruh objevil. Ve své nabídce ho má už delší dobu příbramský operátor Teleko, který nabízí i další stanice Českého rozhlasu včetně nových, digitálních. Teleko využívá pro Prahu vysílač Strahov na kanálu LA, výkon 2,5 kW.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Radiokomunikace chtějí DAB experiment v Praze překlopit do pilotního provozu

Rozhlas vítá možnost zařazení našich programů do další pozemní sítě digitálního rozhlasového vysílání DAB, budeme se nadále snažit rozšiřovat programovou nabídku a pokrytí digitálního rozhlasu v České republice, uvedl při příležitosti vstupu ČRo 1 – Radiožurnálu do multiplexu Českých Radiokomunikací vedoucí Týmu digitálního vysílání Českého rozhlasu Pavel Balíček. Pilotní provoz DAB sítě ze Žižkova byl zahájen 28. února po měsíc trvajícím experimentu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.