Hlavní navigace

České televize Brit Awards nenabídnou, diváci si je mohou pustit ze satelitu

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO Na letošním ceremoniálu vystoupí živě například Emeli Sande, Muse, One Direction, Taylor Swift a Robbie Williams. Exkluzivním hostem bude zpěvák Justin Timberlake.

Doba čtení: 1 minuta

Prestižní britské hudební ceny Brit Awards sice budou i letos na českých televizních obrazovkách chybět, neznamená to ale nutně, že o ně diváci musejí přijít. Tuto významnou kulturní a společenskou událost si mohou pustit nekódovaně prostřednictvím satelitního vysílání, a to dokonce i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Brit Awards 2013 odvysílá britská komerční televize ITV, která je šířena prostřednictvím družice Astra 1N. Příjem je možný především na území Čech s parabolou běžných rozměrů (do jednoho metru).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Změnami prošla nejen stanice BBC World News. Kompletně se proměnila i britská ITV

Moderátorem akce bude bavič a komik James Corden a během večera se na pódiu vystřídá celá řada zahraničních hvězd. Diváci se mohou těšit například na Emeli Sande, Mumford and Sons, Muse, One Direction, Taylor Swift a Robbieho Williamse. Exkluzivním hostem pro letošní rok je Justin Timberlake, který se vrací na hudební scénu s novým albem po sedmi letech. ITV je jedním z nejpopulárnějších britských kanálů. Vysílá například soutěže X Factor a Dancing on Ice, seriál Coronation Street (originální předlohu pro nováckou Ulici) a řadu dalších formátů, kterými se inspirovaly nebo je převzaly naše televize.

Zájemci o „české provedení“ si ale přece jen budou moci Brit Awards naladit, a to na rozhlasových vlnách, konkrétně komerční Evropě 2 od 20 hodin. Přímý přenos komentuje moderátor Libor Bouček.

Oficiální stránky Brit Awards: http://www.brits.co.uk/

Twitter: https://twitter.com/BRITAwards

Našli jste v článku chybu?