Hlavní navigace

České uživatele v červenci nejvíce ohrožoval trojan Spy.VBStat.J

Jiří Macich ml.

Podle statistik společnosti Eset v červenci opět nejvíce řádil exploit označovaný jako Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen, jenž zneužívá chybné zpracování animovaných kurzorů ve Windows, na které ale již několik měsíců existuje funkční záplata (která ale pro změnu způsobuje jiné problémy). České počítače však o něco více ohrožoval trojský kůň Win32/Spy.VBStat.J představující téměř 6,4 procent všech detekovaných infiltrací. Tento trojan sbírá informace o počítači a aktivitě uživatele a zobrazuje…

Doba čtení: do minuty

Podle statistik společnosti Eset v červenci opět nejvíce řádil exploit označovaný jako Win32/TrojanDow­nloader.Ani.Gen, jenž zneužívá chybné zpracování animovaných kurzorů ve Windows, na které ale již několik měsíců existuje funkční záplata (která ale pro změnu způsobuje jiné problémy).

České počítače však o něco více ohrožoval trojský kůň Win32/Spy.VBStat.J představující téměř 6,4 procent všech detekovaných infiltrací. Tento trojan sbírá informace o počítači a aktivitě uživatele a zobrazuje reklamní okna. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?