Hlavní navigace

České uživatele v červenci nejvíce ohrožoval trojan Spy.VBStat.J

7. 8. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Podle statistik společnosti Eset v červenci opět nejvíce řádil exploit označovaný jako Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen, jenž zneužívá chybné zpracování animovaných kurzorů ve Windows, na které ale již několik měsíců existuje funkční záplata (která ale pro změnu způsobuje jiné problémy). České počítače však o něco více ohrožoval trojský kůň Win32/Spy.VBStat.J představující téměř 6,4 procent všech detekovaných infiltrací. Tento trojan sbírá informace o počítači a aktivitě uživatele a zobrazuje…

Podle statistik společnosti Eset v červenci opět nejvíce řádil exploit označovaný jako Win32/TrojanDow­nloader.Ani.Gen, jenž zneužívá chybné zpracování animovaných kurzorů ve Windows, na které ale již několik měsíců existuje funkční záplata (která ale pro změnu způsobuje jiné problémy).

České počítače však o něco více ohrožoval trojský kůň Win32/Spy.VBStat.J představující téměř 6,4 procent všech detekovaných infiltrací. Tento trojan sbírá informace o počítači a aktivitě uživatele a zobrazuje reklamní okna. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.