Hlavní navigace

Českému rozhlasu neprošla žádost o zvýšení počtu vysílacích hodin na vlnách BBC

17. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Plánované rozšíření souviselo s chystanou stanicí mluveného slova, kterou Český rozhlas připravuje. Rádio Česko, jež vysílá na frekvencích BBC nyní, čeká letos zánik.

Český rozhlas žádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na jejím posledním zasedání, aby mu umožnila vysílat více hodin na VKV kmitočtech britské BBC, které fungují v České republice. Tato žádost ale neprošla. S odvoláním na předsedkyni RRTV Kateřinu Kalistovou o tom informoval server Mediář.cz. V současné době na vlnách BBC vysílá Rádio Česko v době od 8 do 11 a od 13 do 16 hodin, nově mělo být vysílání koncipováno tak, aby z něho byl nepřetržitý dvanáctihodinový blok.

ROZHOVOR: Bramborová medaile nestačí, Radiožurnál musí být aspoň třetí, říká Jan Pokorný

Že se má změna týkat připravované stanice mluveného slova potvrdil v dnešním rozhovoru pro DigiZone.cz i šéfredaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Jan Pokorný. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se má tento týden zabývat naší žádostí o změnu licenčních podmínek,“ uvedl Pokorný a dodal: Pro programování stanice mluveného slova je důležité, zda bude vysílat na VKV vysílačích, nebo za určitých okolností někde jinde Práce na programovém schématu stanice jsou ale v tuto chvíli pozastaveny.

BRAND

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rádio Česko a ČRo Leonardo letos zaniknou, nahradí je stanice mluveného slova

Programové schéma nové stanice mluveného slova by ale podle Pokorného neměla vypadat tak, že se vezmou Rádia Českou, ČRo Leonardo a ČRo 6 a vytvoří se jejich kombinace. Bude to velice zevrubná, intenzivní a já věřím, že rychlá debata nad podobou schématu, kde se určitě zohlední i to, co se očekává od Radiožurnálu, konstatoval Pokorný. Český rozhlas chystá významné změny v portfoliu svých stanic. První tři okruhy však zůstanou pojmenovány stejně, Rádio Česko a ČRo Leonardo zaniknou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).