Hlavní navigace

Česko bude mít od středy první HDTV kanál na satelitu, Novu. Víme víc

25. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
25. 9. 2008

NEPŘEHLÉDNĚTE! Jedno z přání satelitních diváků se již brzo stane skutečností. Česká televizní komerční jednička Nova se objeví již ve středu 1. října nečekaně v DVB-S ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Nepůjde o žádný test, ale o plnohodnotný program, který nebude přerušen. Jak se podařilo serveru DigiZone.cz zjistit, 1. říjen je oficiálním termínem, podle našich informací začne tento kanál testovat již o víkendu. Jedná se o společný projekt Skylinku, který nově tvoří společnosti TradeTec (bývalé Trade and Technology) a Towercom, a televize Nova.

ČTĚTE TAKÉ: HD komedie televize Nova

MMF24

Distribuci kanálu na satelit zajistí společnost Towercom (bývalé slovenské Radiokomunikácie). Co se týká parametrů příjmu, TV Nova HD se objeví na téměř nevyužitém transpondéru Skylinku, kde vysílá pouze Trojka, nový sportovní program Slovenské televize. Půjde tedy o frekv. 10803/H, SR 22000, FEC 5/6. Bližší informace o Nově HD budou zveřejněny na tiskové konferenci v úterý 30. září v 10:30. Server DigiZone.cz vám bude pochopitelně informovat. Zároveň můžeme od nejmenovaného zdroje prozradit, že Nova nebude do budoucna rozhodně jediným HD kanálem ve Skylinku.

AKTUALIZACE: Nova ode dneška začala označovat pořady, které vysílá ve vysokém rozlišení, speciálním logem s přídomkem „HD“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).