Hlavní navigace

Česko má třetí nejvyšší podíl online videoreklamy ve střední a východní Evropě

Autor: Gemius
David Slížek

Nejvíce videoreklamy v online kampaních používají Ukrajinci, Česko je ve svém regionu třetí, těsně za Polskem. Studie firmy Gemius přináší docela zajímavá čísla.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Videoreklamě se na českém Internetu daří, naznačují čísla ze studie firmy Gemius o trendech v displayové reklamě ve střední a východní Evropě. 

„Video je za formátem article druhým nejpoužívanějším rich media bannerem na českém trhu a jeho využití stále roste. Oproti roku 2011 zaznamenala video reklama největší nárůst počtu impresí ze všech rich media formátů, a to o 10 procentních bodů,“ uvádí firma v tiskové zprávě. 

A autoři studie odhadují, že videoformáty budou na českém webu stále oblíbenější.

„Hlavními důvody pro rostoucí popularitu rich medií včetně videa je právě jejich atraktivita pro uživatele a také větší agresivita bannerů, což generuje větší míru prokliku“, cituje zpráva zástupce firmy Tomáše Sedláčka.

V našem regionu se video v reklamě nejvíce používá na Ukrajině, kde ji najdete ve třech čtvrtinách online reklamních kampaní. V Česku je to čtvrtina, na sousedním Slovensku pak 10 % – to je zároveň průměrná hodnota pro celý region. Formát preroll (tedy spoty přehrávané před nebo v průběhu jiného videoobsahu) se ve střední a východní Evropě používají v průměru u 9 % online kampaní.


Autor: Gemius

Vzestupu videoreklamy si přitom všimla i nedávná zpráva Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). To na základě čísel z AdMonitoringu odhadlo, že v loňském roce vzrostla v „inzertním výkonu“ (tedy ceníkových cenách) meziročně o více než dvě třetiny. AdMonitoring ale zahrnuje jen některé vydavatele.

Wt100_Právo

Za oblibou videoreklamy v Česku může stát i snaha Googlu přesvědčit zadavatele, že se vyplatí inzerovat na YouTube. Google na podporu tohoto tvrzení nedávno poprvé zveřejnil vybrané statistiky týkající se provozu YouTube v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva