Hlavní navigace

Česko-slovenská Fashion TV získala po kabelové i satelitní licenci

10. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2009

Fashion TV lokalizovaná pro Českou a Slovenskou republiku má už také satelitní licenci pro Českou republiku a Slovensko. Na svém posledním zasedání o ní rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kanál měl totiž od českého regulátora pouze licenci, která se vztahovala na kabelové šíření. Stanice však už šíří nekódovaný signál prostřednictvím satelitní pozice 16. st. východně. Ten slouží jako distribuční trasa pro operátory.

Některá média mylně informovala, že se jedná o vysílání, které umožní vysílání na Slovensku nebo dokonce, že stanice může zahájit vysílání na satelitu. Jak už bylo uvedeno, diváci najdou její signál na družici Eutelsat W2. Udělení licence však v praxi znamená, že kanál může šířit signál i z jiných pozic. Teoreticky by ho tak mohly do svých nabídek zařadit všechny české nebo v Česku působící satelitní platformy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).