Hlavní navigace

Česko-slovenská Fashion TV změnila svůj postoj, jedná o návratu na satelit

20. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šéfka stanice Gabriela Drobová se dohodla i na dodávce česko-slovenských pořadů pro mezinárodní mutaci. Ty by byly titulkovány, případně rovnou v angličtině vyráběny.

Česko-slovenská verze módního a lifestylového kanálu Fashion TV, za nímž stojí generální ředitelka Gabriela Drobová, zvažuje návrat do nabídky některého ze satelitních operátorů působících v zemích bývalé federace. Serveru DigiZone.cz to potvrdila sama Drobová. O podrobnostech bych zatím v tuto chvíli nechtěla hovořit, takže ani není jasné, zda budeme kódovat, nebo ne, ale situace se od doby, kdy jsme ze satelitu Astra odešli, změnila. Někteří satelitní operátoři nás kvůli spolupráci přímo oslovili, konstatovala Drobová.

K TÉMATU: Fashion TV: Ze satelitu odešla, protože byl drahý, ale na internetu bude vysílat zdarma

Satelitní licenci pro Českou republikuSlovensko už Fashion TV má. Na svém posledním zasedání ji společnosti TV Fashion udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a to na dobu 12 let. Drobová by zatím nerada odhadovala, kdy se tento program na satelitu opět objeví. Půjde prý spíše o záležitosti měsíců. Připomeňme, že satelit Astra opustila Fashion TV na konci roku 2012, kde byl šířen jako volně šířená televize. Kromě satelitní licence udělila vysílací rada Fashion TV také stejný dokument pro kabelové (a IPTV) rozvody.

Cloud23

Z ARCHIVU: Fashion TV už se na satelit možná nikdy nevrátí, přiznala její šéfka

V současné době je Fashion TV k dispozici na českém a slovenském trhu ve dvou verzích – česko-slovenské a mezinárodní (evropské). První z nich přináší lokalizovaný obsah, který bude podle Gabriely Drobové ve vysílání nadále posilovat. Pořady česko-slovenské provenience se však mají objevit i na mezinárodní mutaci. V úvahu připadá buďto možnost titulkování pořadů, případně rovnou jejich výroba „na míru“. Česko-slovenské moderátorky (modelky) by tedy mluvili v angličtině, což by pro ně nebyl problém.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).