Hlavní navigace

Česko-vietnamská Ethnic TV už měsíce nevysílá. Přijde o licenci?

19. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2012

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) začala řešit stav, v jakém se nachází česká televize Ethnic TV, jejíž vysílání bylo určeno především pro početnou vietnamskou menšinu žijící u nás. Ethnic TV už od srpna loňského roku nevysílá. RRTV s ní však zahájila správní řízení až nyní. Podle informací DigiZone.cz už dříve rada upozorňovala provozovatele na některé nedostatky, ten však na upozornění pravděpodobně nereagoval. Podle obchodního rejstříku je navíc společnost HUKU v insolvenci.

CIF23

K TÉMATU: Česko-vietnamská Ethnic TV už měsíc nevysílá. Může přijít o licenci

Signál Ethnic TV byl šířen prostřednictvím satelitu Astra 3B na pozici 23,5 stupně východně přes uplinkové středisko společnosti Media Broadcast v Německu. Když tato stanice vysílala, několikrát svůj program přerušila a nabízela divákům pouze černou obrazovku. Na satelitu Hotbird, pozice 13 stupňů východně, pak program dokonce jednou nevysílal nepřetržitě přibližně týden a jindy tu zase několik dní neběžel zvuk. Problém byl odstraněn až tehdy, když na něj upozornil server DigiZone.cz. Polemizovat lze i nad tím, že šlo o televizi pro české Vietnamce, protože z počátečního záměru (dle udělené licence) vysílání sklouzlo k obecnému programu zaměřeného na sport a kulturu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).