Hlavní navigace

Českobudějovicko dnes bude bez signálu televizního multiplexu 4 a Regionální sítě 7

25. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátoři obou sítí, společnosti Digital Broadcasting a Progress Digital, naplánovali pravidelnou odstávku vysílače Kleť ode dnešní osmé hodiny ráno do odpoledních 13:00 hod.

Pravidelnou servisní výluku českobudějovického vysílače Kleť naplánovali na dnešek operátoři televizního multiplexu 4 a Regionální sítě 7, společnosti Digital Broadcasting a Progress Digital. Od 8:00 do 13:00 tak nebude možné pozemní cestou na klasickou anténu naladit HD verze veřejnoprávních programů ČT1, ČT2 a ČT Sport, dále ČT :D/art ve standardním rozlišení, televize Relax – Pohoda, Rebel, Retro, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka na kanálech 25 a 32. Budou prováděny pravidelné standardní činnosti na vysílacím anténním systému, kompletní vysílací DVB-T technologii a rovněž podpůrné technologii jako např. záložní zdroj energie atd., sdělil ředitel pro vnější vztahy obou operátorů Martin Roztočil.

ICTZ_2022_EARLY

K TÉMATU: Neplaťte za sledování fotbalového Eura 21 v HD, u nás ho máte zadarmo, láká Regionální síť 7

Cílem je zkvalitnění příjmu v Českých Budějovicích a v Jihočeském kraji těm divákům, kteří přijímají a sledují televizní programy šířené těmito sítěmi. Těmto divákům a servisním společnostem, které zajišťují instalaci příjmu signálů z těchto vysílačů, se zároveň omlouvám za dočasné přerušení možnosti sledování oblíbených programů, dodal Roztočil. Multiplex 4 a Regionální síť 7 na Kleti nevyužívají stejný vysílač jako České Radiokomunikace, jejichž celoplošných multiplexů 2 a 3 a také veřejnoprávního multiplexu 1 České televize se výluka nedotkne. Během odstávky vysílače tak bude možné nadále sledovat všechny programy ČT alespoň ve standardním rozlišení obrazu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.