Hlavní navigace

Českokrumlovský deník: Česko čeká televizní revoluce

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 9. 2008

Jak dnes ve svém vydání informuje Českokrumlovský deník, Českou republiku podle něj čeká malá televizní revoluce. Přechod na digitální vysílání u nás připodobňuje totiž k podobnému kroku, jako když v roce 1973 přecházela tehdejší Československá televize na barevné vysílání. Stejně jako celý civilizovaný svět, i Česká republika přechází z analogového na digitální vysílání, konstatuje deník a připomíná, že již 30. září bude v jižních Čechách zahájeno DVB-T veřejnoprávního multiplexu z lokality Kleť.

Otázek je prý stále hodně a lidé mají problémy především s propojováním přijímačů v domácnosti. Bohužel se ale objevují z místního tisku také známé mystifikace. Jednou z nich má být např. skutečnost, že lidé se dočkají kvalitnějšího obrazu. Server DigiZone.cz přinesl v poslední době několik článků na téma přechodu z analogového na digitální terestrické vysílání. Pokud se vás týká vypínání ČT2 a nevíte, co dělat, můžete si přečíst tento článek. Samotnému jihočeskému regionu se určitě budeme věnovat alespoň jednou, a to právě 30. září, stejně tak jako středním Čechám.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.