Hlavní navigace

Českou MTV nezařadilo UPC ani Digi TV

30. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 11. 2009

Největší kabelový operátor v České republice společnost UPC nakonec skutečně nezařadila do své nabídky vysílání české verze hudebního programu MTV, a ponechala i nadále v provozu evropskou verzi. Ta se přitom měla z českého trhu úplně stáhnout, operátor ale nakonec ke stažení nepřistoupil protože stále neexistuje komerční smlouva mezi TV Nova (provozovatel MTV Czech) a UPC. Z podobného důvodu se MTV neobjevilo ani v satelitní platformě UPC Direct, která i nadále šíří pouze evropskou verzi.

VIDEO: MTV Czech odstartovala, podívejte se jak

BRAND23 Workshop

Podobná situace je i u konkurenční platformy Digi TV, která rovněž nechala MTV Europe přístupnou na kartách pro české a slovenské diváky. Podle informací čtenářů Digizone.cz nemá Digi TV práva pro vysílání MTV Czech od provozovatele. Sdělila to operátorka na informační lince. Za nezařazením české verze do této platformy tak mohou být zejména finanční důvody protože MTV Czech bude stát kabelové a satelitní operátory víc peněz za jednu domácnost.

DALŠÍ INFORMACE: Startuje česká verze MTV, zatím ji ale naladí minimum diváků

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).