Hlavní navigace

Českou republiku navštívil Douglas Merrill

8. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní a zítřejší den zasvětil Google v Česku prezentacím svého viceprezidenta pro vývoj Douglase Merrilla. Na dnešní dopolední tiskové konferenci představil svůj pohled na minulost a budoucnost vyhledávání, zaměřenou spíše obecným otázkám a také specifikům českého jazyka. Technicky hlubší pohled do činnosti vyhledávačů by měla přinést odpolední přednáška na Českém vysokém učení technickém v Praze a zítřejší (obsahově stejná) prezentace na Vysokém učení technickém v Brně. Stejně jako při jarní…

Dnešní a zítřejší den zasvětil Google v Česku prezentacím svého viceprezidenta pro vývoj Douglase Merrilla. Na dnešní dopolední tiskové konferenci představil svůj pohled na minulost a budoucnost vyhledávání, zaměřenou spíše obecným otázkám a také specifikům českého jazyka. Technicky hlubší pohled do činnosti vyhledávačů by měla přinést odpolední přednáška na Českém vysokém učení technickém v Praze a zítřejší (obsahově stejná) prezentace na Vysokém učení technickém v Brně. Stejně jako při jarní návštěvě Vinta Cerfa, i tentokrát Google samozřejmě přítomnost svého viceprezidenta využívá také pro získávání personálních posil – vysokoškoláků, takže s Douglasem Merrillem do Česka dorazil také náborový tým Googlu.

Douglas Merrill poskytl Lupě krátký rozhovor, ve kterém potvrdil prioritu Googlu soustředit se na obor mobilního vyhledávání, které by mělo Googlu přinést nové uživatele ze zemí, kde penetrace Internetu doposud zaostává za vyspělým světem. Spekulace o uvedení vlastního mobilního telefonu Googlu však odmítl komentovat s tím, že Google si ponechává otevřených více možností. Na otázku přítomnosti Googlu v Číně pak reagoval oficiálním stanoviskem o větší užitečnosti „částečné“ služby Googlu pro čínské uživatele než žádné.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.