Hlavní navigace

Českou televizi po jednačtyřiceti letech opouští její technický ředitel Rudolf Pop

Lukáš Polák

Rudolf Pop se bezpochyby zapíše zlatým písmem do pomyslné kroniky veřejnoprávního média. Stál u řady jeho milníků včetně nasazení HD vysílání a technologie HbbTV.

Doba čtení: 1 minuta

Na pomyslný odpočinek odchází z České televize její technický ředitel Rudolf Pop. Dnes to oznámila tisková mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. Pop působil v Československé, a později České televizi neuvěřitelných 41 let, od roku 1971. Nastoupil do ní po studiích ČVÚT – fakulty elektrotechnické. Postupně se propracoval z televizního technika přes posty vedoucího přenosového vozu, vedoucího provozu přenosové techniky, hlavního inženýra a šéfa techniky až do pozice ředitele techniky, kterou zastává od roku 2004.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Události nabídneme od dubna v HD, říká šéf techniky České televize

Popovi může Česká televize poděkovat především za hladký proces digitalizace. Spolu s tehdejším šéfem projektu digitalizace veřejnoprávního média Pavlem Hanušem byl jeho hlavní postavou. Na odpočinek odcházím s vědomím toho, že jsem splnil všechny úkoly, které na mne byly v posledním období kladeny, komentoval své několik desítek let trvající působení ve veřejnoprávní televizi Rudolf Pop. Pod vedením dosavadního technického ředitele Česká televize úspěšně nasadila například technologie HDTV a HbbTV. Pop nechyběl ani u spuštění tematických kanálů ČT 24 a ČT 4.

Content

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Rudolf Pop: HD kanál České televize nabídne kvalitu, ne kvantitu

Ředitele techniky ČT Rudolfa Popa si osobně nesmírně vážím zejména pro jeho mimořádný odborný rozhled, bohaté zkušenosti a nebývale vřelý osobní přístup, díky kterému se těší značnému profesionálnímu i lidskému respektu. Jeho posledním úkolem ve službách veřejnoprávní televize, který zvládl naprosto bezchybně, bylo zajištění vysílání z letošní nejvýznamnější sportovní události – letních olympijských her v Londýně. Rád bych mu za celou Českou televizi vyjádřil mimořádné poděkování za vykonanou práci, s jejímiž výsledky se setkává prakticky každá domácnost ve svých přijímačích dnes a denně, řekl k Popově působení ve veřejnoprávním médiu jeho generální ředitel Petr Dvořák.

Našli jste v článku chybu?