Hlavní navigace

Český film Krásno osm měsíců po premiéře v kinech volně na portálu Seznam.cz

12. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Je to náš dárek těm, co na film přispěli v crowfundingu,“ říká Vojtěch Frič z producentské společnosti Frame100r. Firmě se od fanoušků podařilo vybrat 200 tisíc korun.

Až do dnešní půlnoci mohou návštěvníci portálu Seznam.cz zhlédnout zdarma českou krimi komedii Krásno od režiséra a herce Ondřeje Sokola. „Společnost tak navazuje na svůj projekt Filmových střed, prostřednictvím kterého na své domovské stránce nabízela každou středu mezi 18. hodinou a půlnocí zdarma ke zhlédnutí celovečerní film. Cílem přitom bylo zprostředkovat uživatelům bezplatný a legální přístup k tuzemské kinematografii v prostředí českého internetu a nabídnout filmovým studiím alternativu v podobě spolupráce s chytřejší, internetovou televizí,“ sdělila Eva Albrechtová z oddělení komunikace portálu Seznam.cz.

K TÉMATU: Filmy režisérů Sokola a Hřebejka budou producenti prodávat také přes ČSFD.cz

MM socky3

Krásno se na homepage největšího českého internetového vyhledávače objevila už ve středu 10. září, film lze zdarma sledovat po dva dny. Podle jednoho z producentů Vojtěcha Friče ze společnosti Frame100r jde o pilotní projekt AVOD osm měsíců po premiéře v kinech. „Podle našich odhadů mělo Krásno do současné doby zhlédlo nelegálně na internetu 150 až 180 tisíc lidí. Toto je dárek těm, co na film přispěli v crowdfundingu,“ uvedl Frič. Seznam.cz ale film nezískal zadarmo, za licenci pro umístění na internet producentům zaplatil.

„V podpoře české kinematografie budeme pokračovat dál. Rozhodli jsme se ale jít cestou exkluzivního obsahu. Chceme nabízet filmy, které divákům zatím nebyly bezplatně a legálně k dispozici nikde jinde. Prvním počinem nového konceptu je právě exkluzivní on-line premiéra filmu režiséra Ondřeje Sokola Krásno. Do budoucna chceme přinášet divákům na internetu další zajímavé české snímky. Chceme se ale soustředit na exkluzivní premiéry a vlastní obsah místo opakování filmů, které už všichni viděli mnohokrát. Koncept bezplatného sledování těchto filmových premiér chceme zachovat,“ vysvětlil Ladislav Veselý, manažer produktového týmu Seznam.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.