Hlavní navigace

Rádio Český Impuls chystá expanzi, pro Moravské Budějovice už má licenci

5. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Český Impuls je marketingový projekt, který slouží jako podpora „velkého Impulsu“. Českou muziku šíříme v prostředí, ve kterém byla šířena dříve,“ řekl dnes o této stanici její šéf Jiří Hrabák.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti LIN, dceřiné firmě provozovatele Rádia Impuls, na osm let povolení expandovat s tematickým okruhem Český Impuls na Moravu, konkrétně na vysílač Moravské Budějovice. Ten by měl fungovat v pásmu středních vln na frekvenci 981 kHz s výkonem 5 kW. Provozovatel Českého Impulsu prozatím nedostal rozhodnutí o udělení licence oficiálně, tedy poštou. Práce na zprovoznění vysílače by měly tedy následovat až poté. Spuštění vysílače lze očekávat v horizontu týdnu, nejdříve však na konci tohoto měsíce.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Český Impuls plánuje spuštění dalšího středovlnného vysílače

Český Impuls je novérádio pro radost ze života. Vysíláme od 28. září 2014. Den české státnosti jsme vybrali záměrně. Bonusový program Ráááádia Impuls je totiž český skrz naskrz. Celý den vysíláme české písničky z 60. až 80. let, uvádí na webu provozovatel stanice, společnost LIN. Jak dnes na odborném semináři „DAB není budoucnost, DAB je současnost“ řekl generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák, Český Impuls je třeba brát jako marketingový projekt. Střední vlny určitě nechápeme jako budoucnost rozhlasového vysílání, sdělil mimo jiné Hrabák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).