Hlavní navigace

Český internet přišel o výraznou postavu. Zemřel Vlastimil Vávrů

4. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ztráta, kterou nikdo nečekal. Ztráta, která zabolí celou tuzemskou internetovou scénu. Zakladatel jednoho z nejúspěšnějších e-shopů ve svém oboru tragicky zemřel při autonehodě.
  • 4.6. 22:40 – doplněna informace o pohřbu v 2. odstavci

Sociální sítě se plní kondolencemi. Vlastimil Vávrů byl jednou z velkých postav tuzemského e-shopového světa. A to nejen díky úspěchu svého obchodu, ale především díky své osobnosti a díky vztahu k celé internetové komunitě.

„Pro ty, kteří se s Vlastimilem chtějí rozloučit, jeho pohřeb se koná v pátek 6.6. v 9 hodin v kapli svatého Václava v Jindřichově Hradci. Též plánujeme (s největší pravděpodobností) zorganizovat happening na jeho památku příští týden v Praze. O přesném datu, čase a místě budeme informovat,“ napsala Lupě sestra zesnulého Eva Vávrů.

K on-line obchodu se absolvent pražské strojárny dostal od programování. A své podnikání poctivě dokumentoval na svém blogu, který plnil poznatky z praxe i zajímavými podněty pro své případné následovníky. 

Práce ho bavila a jeho hlavním motorem nebyly peníze, ale spíš zápal pro zkoušení nových věcí. Poslední dobou pracoval na třech projektech. Kromě domovské Maternie, provozující server VašeČočky.cz a sítě samoobslužných optik Optiscont, se pustil i do startupového dobrodružství jménem Tapomat

Cloud23

„Téměř veškerý čas nyní věnuji Maternii. Do projektu Tapomat jsem investoval loni v květnu. Následující dva měsíce mi zabírala práce pro Tapomat dvě třetiny času. Tři měsíce jsem zastával funkci výkonného ředitele. Záhy se však ukázalo, že Maternie nebyla ještě v takovém stavu, abych z firmy mohl zcela odejít. Do Tapomatu nyní docházím jednou za čtrnáct dní. Co se týče Optiscontu, potkáváme se s Pavlem Tichým, který je autorem nápadu, na měsíční bázi,“ tvrdil ještě v únorovém rozhovoru na Lupa.cz. 

Maternia přitom loni za čočky utržila 200 milionů korun, dlouhodobě vede trh v Česku a na Slovensku a povedlo se jí rozjet prodeje v západní Evropě. Letos měl Vávrů v plánu Ukrajinu a Rusko. Jak by expanzi dotáhl, už se ale nedozvíme… 

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).