Hlavní navigace

Český Microsoft v roce 2007: nejen Vista a Zune

13. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft hodlá začátkem roku oslovit české banky s nabídkou výpomoci při přechodu na novou verzi operačního systému Windows. Windows Vista v češtině se začnou prodávat až 3. března 2007. Generální ředitel české pobočky společnosti Microsoft Michal Čupa tvrdí, že Windows Vista by se během dvou let měla nacházet na polovině počítačů v České republice. Okolo roku 2009 bychom tak dosáhli jakéhosi bodu zvratu, kdy by Vista byla na polovině všech tuzemských počítačů, uvedl Michal Čupa v rozhovoru…

Microsoft hodlá začátkem roku oslovit české banky s nabídkou výpomoci při přechodu na novou verzi operačního systému Windows. Windows Vista v češtině se začnou prodávat až 3. března 2007. Generální ředitel české pobočky společnosti Microsoft Michal Čupa tvrdí, že Windows Vista by se během dvou let měla nacházet na polovině počítačů v České republice. Okolo roku 2009 bychom tak dosáhli jakéhosi bodu zvratu, kdy by Vista byla na polovině všech tuzemských počítačů, uvedl Michal Čupa v rozhovoru pro ČTK.

Microsoft hodlá ve druhém týdnu roku 2007 oficiálně otevřít centrum pro vývoj mobilních služeb nacházející se v Praze. Zatím však ještě probíhá hledání expertů do patnáctičlenného týmu. Nyní jich má redmondský gigant deset, stav by měl být naplněn do konce prosince.

Cloud23

Microsoft už také myslí na předváčnoční období pro příští rok, kdy plánuje uvést na český trh kapesní multimediální přehrávač Microsoft Zune, konkurenci pro Apple iPod. Svým způsobem nám velmi konvenují nové aktivity spojené například s nabídkou hudby na internetu, protože to může být dodatečná stimulace pro odbyt zařízení tohoto typu. Je to také dobrý krok pro to, aby si lidé uvědomili, že pokud si budou chtít pořídit hudbu z internetu, že za to něco zaplatí, dodal podle ČTK Michal Čupa.

I v roce 2007 bude český Microsoft pokračovat v kampani proti softwarovému pirátství. Michal Čupa prý řekl, že Česká republika by se během tří let mohla dostat na úroveň Rakouska. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).