Hlavní navigace

Český rozhlas může nahlížet do spisu o převodu licence BBC na Lagardère

7. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhověla žádosti veřejnoprávního rozhlasu, ale řízení o převodu licence BBC na provozovatele Frekvence 1 a Evropy 2 nepřerušila

Rozhodování Rady pro rozhlasové a tevizní vysílání (RRTV) o převodu licence rozhlasové stanice BBC v České republice na společnost Lagardère Active ČR, která je provozovatelem komerčních rádií Frekvence 1 či Evropy 2, se může přímo účastnit dosavadní partner české BBC, veřejnoprávní Český rozhlas. Vysílací rada tak vyhověla jeho žádosti o možnosti nahlížet do spisů probíhajícího řízení. Rada však zároveň rozhodla, že v řízení o žádosti převodu licence BBC bude pokračovat a nepřeruší ho.

K TÉMATU: Lagardere: Český rozhlas nevhodně ovlivňuje rozhodování RRTV o licenci BBC

“Ve věci žádosti provozovatele BBC Radiocom (Praha) s. r. o. o udělení předchozího souhlasu s převodem obchodního podílu ve společnosti provozovatele ze společnosti British Broadcasting Corporation na společnost Lagardere Active ČR, a. s. Rada rozhodla o přiznání účastenství Českému rozhlasu se sídlem Vinohradská 12/1409, 120 99 Praha-Vinohrady, identifikační číslo 45245053, a dále rozhodla, že řízení ve věci této žádosti se nepřerušuje,” uvedla RRTV v tiskové zprávě ze svého aktuálního zasedání.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas vyzval RRTV, aby zamítla žádost převodu licence BBC na Lagardere

Český rozhlas se převodu licence BBC na Lagardère Active ČR brání. Do konce února totiž běží jeho smlouva s BBC o poskytování vysílání v českém jazyce, na jejímž základě na frekvencích BBC ve většině krajských měst Česka vysílá zpravodajské Rádio Česko. To sice od března přestane existovat, rozhlas však chtěl na frekvencích BBC šířit svoji novou stanici mluveného slova Český rozhlas Plus, která Rádio Česko pohltí společně s programy Leonardo a ČRo 6, které rovněž přestanou samostatně existovat.

CIF23

NAPSALI JSME: Českou BBC kupuje majitel Frekvence 1 a Evropy 2. Slibuje zachovat formát

Dřívější žádost BBC o změnu licenčního podmínek, která zahrnovala rozšíření vysílání v českém jazyce a šíření ČRo Plus na jeho frekvencích, však RRTV zamítla. BBC poté přijala nabídku Lagardère Active ČR na převzetí jejích frekvencí – za předpokladu, že nové rádio zachová zpravodajsko-publicistický formát a bude nadále přebírat i mezinárodní servis BBC v angličtině. Český rozhlas se ale takovému řešení brání a nabízí BBC pokračování spolupráce za stávajících podmínek. ČRo se kvůli tomu dokonce obrátil na centrálu BBC v Londýně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).