Hlavní navigace

Český rozhlas nasadí na regionální stanice společný večerní blok

Lukáš Polák

Cílem pořadu je představit posluchačům Českou republiku z různých úhlů. Pravidelnou součástí nového formátu budou i tipy na výlet nebo rubrika Názvopis.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společný tříhodinový blok s názvem „Dobrý večer“ budou vysílat počínaje 2. březnem každý všední den od 19 do 22 hodin regionální stanice Českého rozhlasu. Tento formát se dostane do stejného času, v němž aktuálně běží například reprízy z velkých stanic veřejnoprávního média, jako je například Tandem Jana Rosáka, O Roma Vakeren a podobně. Koncesionáři se tedy nemusí obávat, že by přišli o některý svůj oblíbený pořad. Ve vysílání společného tematického večera se budou střídat Jitka LukešováPavel Kučera. „Dobrý večer“ pak ve 22 hodin doplní Divadlo pro vaše uši a Noční linka.

WT100 tip mezinárodní

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas chce do roku 2017 pokrýt digitálním signálem velké aglomerace

Každou hodinu nabídneme posluchačům návštěvu zajímavého místa naší země, přiblížil k jednomu z programových prvků moderátor Kučera. Po 20. hodině se budou moci do vysílání zapojit i sami posluchači. Nejprve našim posluchačům přiblížíme, co zajímavého daný den přinesl, a pak se jich zeptáme, co naopak znamenal pro ně, uvedla Lukešová, která bude průvodkyní Dobrým večerem každé úterý a čtvrtek. Českou republiku představí blok i z dalších úhlů – pravidelnou součástí budou tipy na výlet nebo rubrika „Názvopis“, která každý den přiblíží původ názvu jednoho města nebo obce.