Hlavní navigace

Český rozhlas Plzeň bude vysílat digitálně, v DAB multiplexu společnosti RTI cz

18. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor v současné době šíří ve svém multiplexu prozatím pouze dvě rozhlasové stanice – křesťanské Rádio Proglas a taneční SeeJay Radio. Působí ve třech lokalitách.

Český rozhlas Plzeň začne od příštího měsíce vysílat digitálně prostřednictvím technologie DAB+. Informace padla v diskusním pořadu Co vás zajímá, který právě tato stanice posluchačům nabízí. Český rozhlas bude historicky první studio Českého rozhlasu, které bude šířeno ve formátu DAB+, uvedl vedoucí oddělení správy a provozu ČRo Plzeň Michal Žák. Zajímavostí bude, že stanice se objeví v multiplexu společnosti RTI cz nejen na Plzeňsku a Karlovarsku, kde je okruh šířen na velmi krátkých vlnách (VKV), ale také na Českobudějovicku. Zde se nachází třetí DAB vysílač tohoto operátora.

KL23 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Česku vzniká nové informační rádio, odstartovat by mělo na podzim

Pokud vše dobře dopadne, v tomto multiplexu se objevíme od května. Všichni se na to těšíme, doplnil Žák. Společnost RTI cz v tuto chvíli prozatím ve své síti nabízí zájemcům pouhé dvě stanice. Jako první se zde začátkem roku objevilo křesťanské Rádio Proglas, které později doplnil taneční okruh SeeJay Radio. ČRo Plzeň bude nejen historicky první stanicí Českého rozhlasu v technologii DAB+, jak uvedl Žák, ale vůbec prvním krajským okruhem, který se v DAB distribuci objeví. Podle provozního ředitele RTI cz Romana Kropáčka je možné, že rozšíření nabídky nezůstane jen u této stanice. Jednání s Českým rozhlasem ale zatím nechce předjímat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).