Hlavní navigace

Český rozhlas představil novou aplikaci pro Android

Martin Vyleťal

Několik měsíců po uvolnění aplikace pro iPhone přichází Český rozhlas s aplikací Zprávy ČRo také pro platformu Android.

Český rozhlas společně s firmou Mediawork dovedl do zdárného konce vývoj aplikace Zprávy ČRo pro Android.


Autor: Český rozhlas

Stejně jako na jaře představená stejnojmenná aplikace pro operační systém iOS, přináší uživatelům obsah stránek zpravy.rozhlas­.cz, s možností personalizovaného výběru informací.

Aplikace Android umožňuje přehrát doprovodný audio příspěvek přímo v aplikaci nebo uložení pro následné přečtení či přehrání – pro případ, kdy není uživatel online.

Funkcí, která zatím v androidích aplikacích není úplně běžná, je například možnost nastavit si upozornění na důležité zprávy, tzv. push notitfikaci, nebo využívat widget, který ukazuje několik titulků zpráv bez nutnosti spustit aplikaci, říká vedoucí redakce internetového zpravodajství Českého rozhlasu Kateřina Křenová.

Český rozhlas v lednu představil také inovovanou aplikaci pro poslech živého vysílání všech svých stanic.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
1. 12. 2011 16:08
Pepa (neregistrovaný)

Nechápu, proč rozhlas investuje peníze do takovéhle kraviny. A když už to dělají, tak proč ne pořádně? Takovejhle hnusnej bastl co vyprodukovali je úplně na hovno :-P

1. 12. 2011 13:07
stulda (neregistrovaný)

Vždyť tahle aplikace je v marketu už pár měsíců.

https://market.android.com/details?id=cz.mediawork.android.reader.crrozhlas&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImN6Lm1lZGlhd29yay5hbmRyb2lkLnJlYWRlci5jcnJvemhsYXMiXQ..