Hlavní navigace

Český rozhlas začne od soboty vysílat pro turisty v Chorvatsku

26. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 6. 2008

Tradiční vysílání Českého rozhlasu určené českým turistům v Chorvatsku letos začne již tuto sobotu 28. června. Posluchači ho naladí po celém chorvatském pobřeží na frekvencích Radia Split, Radia Dubrovník a Radia Rijeka, a to denně od 18:05 do 18:20 hod. Zpravodajskou čtvrthodinku budou připravovat přímo na místě vybraní zpravodajové Radiožurnálu a posluchači jim mohou zasílat tipy na zajímavé události.

KL22 hlasovani

Redaktory Radiožurnálu je možné kontaktovat prostřednictvím SMS na české číslo +420 605 220 5­55. Na toto číslo posluchači také zasílají svá písničková přání, sdělil mluvčí ČRo René Zavoral. Kromě tohoto vysílání naladí čeští posluchači také jednou denně pražské vysílání Radiožurnálu na frekvenci celostátního chorvatského veřejnoprávního rozhlasu HR2. Ve všední dny půjdou tyto zprávy ve 14:00 hod., o víkendech ve 21:00 hod.

Do Chorvatska každý rok cestuje na dovolenou kolem 800 tisíc českých turistů, proto jsme rádi, že jim můžeme denně poskytnout základní zpravodajský souhrn dne, říká vedoucí projektu Martin Šulc. Rozhlas také zprovoznil speciální internetové stránky věnované vysílání pro turisty v Chorvatsku. Zájemci je najdou na adresách www.radiozurnal­.cz/chorvatsko a www.rozhlas.cz/chor­vatsko.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.