Hlavní navigace

Český seriál o zvířecích mláďatech v celosvětovém vysílání programu JimJam

1. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 2. 2012

Dětský kanál JimJam nasadí do celosvětového vysílání seriál o zvířecích mláďatech, který produkovala česká společnost. Pořad Má zvířecí rodina z reálného prostředí vyrobila společnost KM Plus Media a na obrazovce se objeví letos v květnu. Uvidí jej i čeští diváci, jejichž poskytovatel placené televize má JimJam ve své nabídce. Informoval o tom Jakub Švestka ze společnosti Chello Central Europe, která JimJam zastupuje na českém a slovenském trhu.

K TÉMATU: Dětský kanál JimJam nabídne českou premiéru Pižly Mžika, oceněného Emmy

Šestadvacetidílný seriál ukazuje den v životě malého zvířete mezi členy jeho rodiny. Malí diváci poznají úchvatný život lvů, delfínů, žiraf, šimpanzů, slonů, tučňáků nebo žab. Na příbězích mláďat natočených v reálném prostředí se seznámí s jednotlivými zvířaty a přírodou, která je obklopuje. Předškoláci milují fascinující svět zvířat, a právě proto jsme se rozhodli pro JimJam nakoupit práva k seriálu Má zvířecí rodina, uvedla obsahová ředitelka stanice JimJam Kathy Fairbairnová.

ČTĚTE TAKÉ: Dětský kanál Jim Jam od 15. února 2010 s novou grafikou i pořady

cif-tip-téma-foto

Věříme, že upoutá pozornost dětských diváků napříč kontinenty a atraktivní formou jim přinese zábavu i poučení o světě kolem nich a předá jim důležité rodinné hodnoty, dodala. Programové oddělení stanice JimJam ročně oslovují stovky producentů z celého světa, kteří nabízejí špičkové pořady pro předškoláky. Ve světle takové konkurence je volba Mé zvířecí rodiny obrovským úspěchem pro tuzemské tvůrce, dodal Aleš Fabík, Country Manager z tuzemského zastoupení společnosti Chello Central Europe.

Silnou stránkou Mé zvířecí rodiny je především citlivá příprava s ohledem na specifické zájmy cílového diváka – předškoláka, jemu jsme přizpůsobili například dabing, který namluvilo dítě namísto dospělého. Navíc celý příběh je vždy vyprávěn z pohledu mláděte, a tím je blízký malým dětem a jejich způsobu chápání okolního světa, popsal Ladislav Švestka z producentské společnosti KM Plus Media.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.