Hlavní navigace

Český IM klient Jabbim vyšel v nové verzi 0.4.2

Jiří Macich ml.

Vyšla nová verze nadějného českého IM klienta Jabbim označená jako 0.4.2. Jabbim je open source multiplatformní klient pro Jabber. Řada 0.4.x přináší vedle podpory konferencí také možnost zobrazovat ostatním uživatelům vaší aktuální náladu, činnost kterou se zabýváte nebo právě přehrávanou hudbu. Přibyly také moduly pro sdílení složky se soubory mezi uživateli nebo hraní her a možnost stahovat nové smajlíky. Verze 0.4.2 opravuje některé chyby a zatím pokusně přináší pro uživatele Windows…

Doba čtení: 1 minuta

Vyšla nová verze nadějného českého IM klienta Jabbim označená jako 0.4.2. Jabbim je open source multiplatformní klient pro Jabber.

Řada 0.4.x přináší vedle podpory konferencí také možnost zobrazovat ostatním uživatelům vaší aktuální náladu, činnost kterou se zabýváte nebo právě přehrávanou hudbu. Přibyly také moduly pro sdílení složky se soubory mezi uživateli nebo hraní her a možnost stahovat nové smajlíky. Verze 0.4.2 opravuje některé chyby a zatím pokusně přináší pro uživatele Windows automatické odpojení a připojení při uspání a probuzení systému.

Jak vidno ze seznamu novinek, Jabbim nechce oslovit jen technologické nadšence, ale i masové uživatele, kteří si oblíbili ICQ nebo jemu podobné služby. Aktuálně se pracuje na verzi 0.5, která by měla být hotová na konci prázdnin.

Našli jste v článku chybu?