Hlavní navigace

Český IM klient Jabbim vyšel v nové verzi 0.4.2

27. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla nová verze nadějného českého IM klienta Jabbim označená jako 0.4.2. Jabbim je open source multiplatformní klient pro Jabber. Řada 0.4.x přináší vedle podpory konferencí také možnost zobrazovat ostatním uživatelům vaší aktuální náladu, činnost kterou se zabýváte nebo právě přehrávanou hudbu. Přibyly také moduly pro sdílení složky se soubory mezi uživateli nebo hraní her a možnost stahovat nové smajlíky. Verze 0.4.2 opravuje některé chyby a zatím pokusně přináší pro uživatele Windows…

Vyšla nová verze nadějného českého IM klienta Jabbim označená jako 0.4.2. Jabbim je open source multiplatformní klient pro Jabber.

Řada 0.4.x přináší vedle podpory konferencí také možnost zobrazovat ostatním uživatelům vaší aktuální náladu, činnost kterou se zabýváte nebo právě přehrávanou hudbu. Přibyly také moduly pro sdílení složky se soubory mezi uživateli nebo hraní her a možnost stahovat nové smajlíky. Verze 0.4.2 opravuje některé chyby a zatím pokusně přináší pro uživatele Windows automatické odpojení a připojení při uspání a probuzení systému.

Jak vidno ze seznamu novinek, Jabbim nechce oslovit jen technologické nadšence, ale i masové uživatele, kteří si oblíbili ICQ nebo jemu podobné služby. Aktuálně se pracuje na verzi 0.5, která by měla být hotová na konci prázdnin.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).