Hlavní navigace

Českým uživatelům PC chybí informace o Google Chrome

21. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura Mediaresearch prezentovala výsledky svého e-omnibusového průzkumu, jak příchod prohlížeče Google Chrome zaznamenali čeští domácí uživatelé osobních počítačů. O novém prohlížeči slyšelo 38 procent respondentů, ovšem dodatečný průzkum odhalil, že si jej někteří mohli splést s vyhledávačem Google, protože 20 procent dotázaných si nebylo jisto rozdílem mezi vyhledávačem a prohlížečem. To mohlo zkreslit i údaj, že Google Chrome na svém domácím počítači podle průzkumu využívá 12 procent…

Agentura Mediaresearch prezentovala výsledky svého e-omnibusového průzkumu, jak příchod prohlížeče Google Chrome zaznamenali čeští domácí uživatelé osobních počítačů. O novém prohlížeči slyšelo 38 procent respondentů, ovšem dodatečný průzkum odhalil, že si jej někteří mohli splést s vyhledávačem Google, protože 20 procent dotázaných si nebylo jisto rozdílem mezi vyhledávačem a prohlížečem. To mohlo zkreslit i údaj, že Google Chrome na svém domácím počítači podle průzkumu využívá 12 procent dotázaných. Tuzemský podíl Google Chrome, který v říjnu naměřila monitorovací služba Navrcholu.cz, činí pouze 0,55 procenta. Zde na Lupě mimochodem minulý měsíc podíl prohlížeče od Googlu činil 1,79 procenta, což jenom potvrzuje, že výzkum Mediaresearch je zkreslený záměnou vyhledávače za prohlížeč.

Výzkum se ovšem zabýval i tím, jestli jsou čeští domácí uživatelé počítačů ochotní instalovat a vůbec vyzkoušet Google Chrome: 38,6 procenta dotázaných odpovědělo, že k tomu zatím nemá dostatek informací. Pozdější instalaci Google Chrome ovšem nevylučuje 25,2 procenta respondentů. Naopak 14 procent uživatelů si vystačí se svým stávajícím prohlížečem a Google Chrome instalovat neplánují. Oproti tomu 7,5 procenta dotázaných se jej chystá instalovat v nejbližší době. Samotnému prohlížeči jsme se věnovali v článku Chrome, další prohlížeč! a jeho nástupu na český trh pak v článku Google Chrome láká především uživatele Firefoxu 2 (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).