Hlavní navigace

Čeští Click2Stream nastupují do amerického akcelerátoru 500startups

16. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po roce marných pokusů o přijetí do kultovního YCombinatoru se smíchovský startup do Ameriky nakonec podívá.

Místo vysněného Ycombinatoru, kam se loni nedostali ani na třetí pokus, přišel úspěch v 500startups. Tým kolem Petra Ocáska čekají čtyři měsíce uprostřed Silicon Valley, nalévárna od mentorů a investice ve výši sto tisíc dolarů. To všechno výměnou za sedmiprocentní podíl ve firmě.

Click2Stream se specializují na analyzování informací z online kamer. Po více než roce fungování mají kolem 3500 zákazníků. 

„Víme, že trh je neobsazený, neexistuje tržní lídr a že jde o čas. Řekli jsme si tedy, pojďme růst rychleji, než nám dovoluje náš přirozený růst,“ tvrdil ještě před koncem loňského roku v rozhovoru Ocásek

Firma ulovila i zkušeného známou postavu slovenské startupové scény Radovana Greža, který dal startupu přednost před jistotou pozice kreativního ředitele reklamní agentury.  

CIF 24 - tip - superearly cena

Click2Stream experimentoval s mnoha způsoby, jak získat peníze nebo zkušenosti ze startupového ekosystému. Nejvíce jí odolával právě Ycombinator. 

“Za posledních 18 měsíců jsme poslali přihlášku třikrát a dvakrát jsme byli pozváni na osobní pohovor. A dvakrát jsme byli odmítnuti. Důvody si ale v podstatě protiřečí,” píše Ocasek na svém blogu. Loni v dubnu se totiž dozvěděli, že trh pro jejich službu je omezený a v listopadu už pro ně bylo zase dost příležitostí a akceleraci nepotřebovali. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).