Hlavní navigace

Čeští diváci se letos dočkají kanálu HBO Comedy

19. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
19. 2. 2007

Třetí placený filmový kanál HBO budou moci ještě letos sledovat diváci v České republice. Program HBO Comedy odstartuje v druhé polovině roku, potvrdil serveru DigiZone.cz generální ředitel společnosti HBO Česká republika Ondřej Zach. Stejná společnost získala už letos v lednu licenci pro satelitní vysílání HBO Comedy, ale jen pro území Polska.

Předpokládaný termín zahájení vysílání HBO Comedy je druhá polovina roku 2007. Co se týče zařazení do programové nabídky operátorů, je bohužel ještě na podrobnou odpověď brzy, uvedl Zach. V Polsku začal HBO Comedy vysílat 1. února v rámci několika placených satelitních platforem. Kromě České republiky by se měla stanice ještě letos objevit na Slovensku a v Maďarsku.

CIF 24 - tip - superearly cena

HBO na letošek plánuje také české mutace programů AXN Sci-Fi a AXN Cime. Oba měly původně odstartovat ještě v prvním čtvrtletí, podle webu Parabola.cz ale jejich nástup zpomalila fúze kabelových společností UPC Česká republika a Karneval Media. K jejich startu bohužel nemohu podat žádné detailní informace, řekl serveru DigiZone.cz Ondřej Zach. Zástupkyně AXN v HBO Česká republika Vendula Hybšová ale Parabole naznačila, že se diváci AXN Sci-Fi a AXN Crime dočkají ještě v prvním pololetí.

V sousedním Polsku obě stanice vysílají už od loňského října. Čeští diváci zatím můžou sledovat pouze jeden program AXN, a HBO jim nabízí ještě stanice HBO, HBO 2, Spektrum, Cinemax a Cinemax 2.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).