Hlavní navigace

Četníci z Luhačovic jdou do finále. Začínalo se na podzim 2014

22. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Česká televize oznámila, že natáčení dvanáctidílného kriminálního seriálu z období vznikající první republiky vstoupilo do závěrečné fáze.

Četnická stanice byla pro účely natáčení vybudována v obci jménem Lesní Hluboké nedaleko Brna. Samotný děj seriálu, který možná znáte pod pracovním názvem Četnické trampoty, se odehrává v okrsku luhačovických lázní, kam se štáb v následujících měsících také znovu vydá. Pojede ale například i do Jimramova, Prostějova, Brna, dále do Prahy a mimo jiné také na Kokořínsko.

Rozsáhlý dobový projekt, v němž ústřední dvojici mladých strážců zákona hrají Martin Donutil a Robert Hájek, vzniká v brněnském studiu a o režii se v této etapě natáčení, která potrvá do konce července, dělí Biser A. Arichtev a Petr Bebjak.

ČTĚTE TAKÉ: Četnické humoresky budou mít následovníky. ČT točí Četnické trampoty

ČT si registruje ochranné známky Četnické trampoty, Hýbánky a U zavěšené knihy

Z natáčení seriálu Četníci z Luhačovic.
Autor: Česká televize

Z natáčení seriálu Četníci z Luhačovic.

V seriálu uvidíte i Pavla Zedníčka (rakouský četnický veterán), Jiřího Langmajera (velitel stanice) nebo Pavlu Tomicovou jako četnickou hospodyni snažící se výhodně provdat dceru (Ivana Korolová). Do příběhu se také vrací Vica Kerekes v roli protřelé Vaňkové, která se nečekaně stane majitelkou luhačovického šantánu.

CIF23

V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky, upřesňuje strukturu vznikajícího seriálu autor projektu Petr Bok a dodává: Jednotlivé případy vycházejí ze zločinů příznačných pro překotnou a v mnohém drsnou dobu těsně po první světové válce, pro niž byla typická chudoba a dramatické osudy ovlivněné válečným konfliktem.

Četníci z Luhačovic - první den.
Autor: Tomáš Hájek

Četníci z Luhačovic – první den.

Jeden díl bude mít hodinu dvacet minut a podle Boka osmdesátiminutová stopáž umožňuje plastičtější vyprávění pracující s uzavřeným světem malého městečka. Pokud se ptáte, kdy se bude vysílat, termín zatím Česká televize neoznámila.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).