Hlavní navigace

Chcete se stát rozhlasovým moderátorem? Expres FM možná hledá právě vás

10. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: isifa/Lidové noviny/JINDRICH MYNARIK
Pražské hudební rádio Expres FM spustilo netradiční konkurz na posily svého moderátorského týmu.

Do konkursu rádia Expres FM se může přihlásit jakýkoliv jednotlivec nebo dvojice, výběrového řízení se může zúčastnit každý, kdo si troufne. V průběhu příštího roku chceme rozšířit náš tým o výrazné moderátory. Rozhodli jsme se, že u výběru nových lidí půjdeme netradiční cestou, uvedl programový ředitel Expres FM Filip Žemlička. Konkurz probíhá online prostřednictvím webové stránky rádia.

ebf - tip do článku - debata

Pro zapojení stačí vyplnit stručný formulář a natočit minutové video nebo hlasový záznam. V něm má uchazeč za úkol uvést předem určenou píseň, říct něco o sobě a zaujmout svým prvním moderátorským vstupem na volné téma. Chceme, aby nás nový potenciální moderátor pobavil tak, jako baví Expres FM jeho. Ve svém vstupu může originálním způsobem pozvat na kulturní akci v Praze nebo se třeba podělit o vlastní moderátorské moudro, vysvětluje Žemlička a dodává: Často se setkávám s tím, že si lidé myslí, že moderovat v rádiu není žádný těžký úkol, ale v momentě, kdy mají být v aktuální čas zábavní, neví, co by řekli. Takto si mohou vyzkoušet, jak obtížná moderátorská úloha je.

Jediným povinným bodem je uvedení konkrétně dané skladby, a to Everything Spelled Wrong od dvojice Lazer Viking & Sabrehart. U nahrávky bude pozitivně posuzováno přiblížení se stylu projevu současných moderátorů Expres FM, ale také zachování odpovídající stopáže v délce jedné minuty.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).